Recenze

Recenze Mujjo Full Leather Case: luxusní ochrana pro váš iPhone 12 Pro

Pro Apple je typické, že design svých produktů se vždy snaží vycizelovat do posledního detailu. Výjimku pochopitelně netvoří ani nejnovější iPhony 12, které se chlubí prvotřídním zpracováním. Ostatně na toto téma jsme se rozepsali v našich recenzích na iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. Skleněná záda však s sebou přináší i jisté riziko, které se většina uživatelů rozhodne eliminovat nasazením krytu či pouzdra. Pokud patříte do stejné skupiny a zároveň si potrpíte na prémiové příslušenství, můžete sáhnout po ochranných krytech, jaké vyrábí například holandská společnost Mujjo.

Mujjo Full Leather Case recenze
Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Recenze Mujjo Full Leather Case: vypiplaný do posledního detailu

S produkty Mujjo máme na Českém Macu bohaté zkušenosti, takže když se nám naskytla možnost otestovat jejich kožený kryt, tak nějak jsem už tušil, že tohle bude slušná kultura. Zážitkem je už samotná krabička, v němž vám Mujjo Full Leather Case dorazí. Popisovat v recenzích balení nemáme ve zvyku, ale v tomto případě si to skutečně zaslouží kratší zastávku. Dvoukřídlé otevírání na magnety má zkrátka něco do sebe. Z pozice zákazníka pak okamžitě víte, že tohle rozhodně není obyčejný kryt za pár stovek.

Samotný kryt je vyroben z té nejlepší hrubozrné ušně, která je velmi příjemná na dotek. Vnitřní stranu pak Mujjo vyložilo japonským mikrovláknem, které je opravdu velmi jemné a v jistém ohledu připomíná satén. Originálnost krytu dále podtrhuje ruční řemeslná výroba zahrnující pečlivé barvení, změkčování a další zpracování kůže. Zajímavostí je také použití rostlinných olejů, které mají zaručit ochranu povrchu před běžným opotřebením.

Mujjo Full Leather Case recenze
Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že kryty od Mujjo jsou v tomto směru opravdu špička a ani originální pouzdra od Applu se jim nemůžou v tomto rovnat.

Elegantní a funkční zároveň

Při běžném používání potěší také řada funkční detailů, které pomáhají chránit iPhone před jeho poškozením. Klíčovým prvkem je profilovaný okraj kolem modulu hlavního fotoaparátu, který zabraňuje poškrábání objektivů. Podobně je řešený je také rámeček kolem displeje, který mírně vystupuje nad krycí sklo. V podstatě jedinou výtku mám k tlačítkům. Ty jsou sice dobře a přesně tvarovaná, nicméně pro jejich stisknutí je nutné vyvinout větší sílu, že byste čekali. Sice to není nic, na co by se nedalo zvyknout, nicméně u takto prémiového krytu bych čekal, že tohle si výrobce pohlídá o něco lépe.

Mujjo Full Leather Case recenze
Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Mujjo Full Leather Case si můžete pořídit ve třech barevných variantách – černá, modrá a žlutohnědá. Námi testovaná černá verze krytu sice není na první pohled tak atraktivní jako zbylé dvě, ale za to lépe odolá ulpívání nečistot. Námi testovaný kryt vypadá po několika týdnech používání stále jako nový a přes ne zrovna šetrné zacházení nenese žádné stopy poškození. Pokud tedy hledáte funkční a originální kryt pro váš iPhone 12 Pro (Max) a zároveň potrpíte si na luxusní zpracování, Mujjo Full Leather Case je ideální kandidát.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button