Recenze

Recenze MUJJO Full Leather Case: luxusní obal pro iPhone Xs Max

Když se rozhodnete pořídit iPhone Xs Max, jehož cena může hrubě překročit čtyřicet tisíc, dost možná ho budete chtít také nějak chránit. S ohledem na skutečnost, že nové iPhony nejsou zrovna levnými smartphony, dává smysl jim dopřát něco trochu lepšího než silikonový obal za pár stovek.

Mujjo nabízí také variantu krytu s integrovaným pouzdrem na kreditní kartu

Když nás oslovila holandská společnost Mujjo, zda bychom nechtěli vyzkoušet jejich nové kryty pro letošní „eskové“ iPhony, neváhali jsme ani minutu. Od stejného výrobce jsme v redakci již měli dotykové rukavice a obal na MacBook. Zajímalo nás tedy, zda i kryty pro iPhone vyrábí se stejnou péči a smyslem pro detail.

Vypiplaný do nejmenšího detailu

Na test nám dorazil obal Mujjo Full Leather Case ve variantě určené pro iPhone Xs Max. Ten výrobce nabízí ve třech barevných odstínech – černá, olivová a žlutohnědá. Co vás jako první zaujme po vybalení z krabičky, jsou použité materiály. V Mujjo vsadili na prvotřídní kůži, kterou zpracovávají za pomoci speciálních postupů měkčení. Povrch kůže je dále ošetřen rostlinnými oleji, což ještě více umocňuje pozitivní dojem z povrchové úpravy.

V porovnání s originálními koženými kryty od Applu je ten od Mujjo daleko příjemnější na dotek. Tím nechci říct, že Apple nabízí špatné obaly, ale v případě Mujjo je zkrátka znát, že používají kvalitnější kůži.

Vnitřní stranu pouzdra tvoří vrstva z japonského mikrovlákna, která jemně dosedá ke skleněným zádům iPhonu. Vyzdvihnout si zaslouží také profil bočních tlačítek, respektive jejich citlivost. Jejich mačkání je velmi přesné a na rozdíl od jiných neoriginálních krytů není třeba na ně vyvíjet zbytečně velký tlak. Za tohle vážně palec nahoru.

Sedí jako přibitý

První nasazení krytu na iPhone vyžaduje trochu cviku, ale jakmile tak učiníte, sedí jako přibitý. Horší je to ovšem s jeho sundáváním. Vnitřní strany jsou totiž z kůže, která na ocelovém rámečku drží opravdu velmi pevně. Osobně bych radši uvítal, kdyby celý vnitřek krytu byl potažen mikrovláknem jako tomu je u originálních Apple obalů.

Překvapilo mě, s jakou přesností je vyveden výřez pro duální optiku hlavního fotoaparátu. Mezera mezi krytem a rámečkem kamery je naprosto minimální. Nehrozí tak, že tudy vniknou prachové částečky, které by mohly poškrábat skleněná záda vašeho iPhonu. Stejná situace se týká přepínače tichého režimu na levém boku.

Velmi užitečným detailem jsou okraje na přední straně, které se zvedají o jeden milimetr nad úroveň krycího skla. Na první pohled jde o drobnost, ale v praxi má zásadní vliv na ochranu displeje před jeho poškozením. Nemusíte se tedy bát položit váš iPhone Xs (Max) na stůl displejem dolů. Díky vystupujícím okrajům totiž nedochází k přímému kontaktu s podložkou.

Další příjemnou vlastností obalu Mujjo Full Leather Case jsou jeho rozměry. Telefon s nasazeným krytem příliš „nenaroste“, což osobně považuji za velmi cenný benefit. Spolehnout se také můžete na bezproblémovou spolupráci s bezdrátovými nabíječkami.

Luxusní smartphone si zaslouží luxusní kryt

Upřímně moc nechápu uživatele, co si koupí iPhone Xs (Max) a následně ho zabalí do plastové skořápky za pár stovek. Když se člověk rozhodne investovat peníze do tak drahého telefonu, je zkrátka škoda zabít jeho design kusem polymerové sloučeniny. Pokud se nedokáže smířit s potenciálním rizikem konfrontace „nahatého“ iPhonu a betonového chodníku, pořízení obalu se pravděpodobně nevyhnete.

Mujjo Full Leather Case pro iPhone Xs nabízí kromě ochrany skutečně prémiové zpracování a luxusní vzhled. Opomenout nelze ani fakt, že vlivem používání získává kůže osobitou patinu, která ještě více podtrhuje jedinečnost tohoto produktu.

Pokud tedy hledáte pro svůj iPhone kryt, který ho nejen ochrání, ale navíc i skvěle vypadá, Mujjo Full Leather Case je ideálním kandidátem.

8.8

Zpracování

9.0/10

Design

9.0/10

Uživatelský zážitek

9.0/10

Cena

8.0/10

Plusy

  • kvalitní kůže
  • ochrana displeje
  • výběr z několika barev
  • nadčasový design
  • precizní zpracování

Mínusy

  • manipulace při sundavání obalu
  • pravděpodobně už nebudete chtít jiný kryt
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close