Recenze

Test dotykových rukavic MUJJO: konec prokřehlým prstům

Smartphony se staly natolik nedílnou součástí našich životů, že byť jen krátké odloučení může v mnohých vyvolat pocit beznaděje a úzkosti. Ne tohle opravdu není můj výmysl, s tímto verdiktem je zakončeno několik posledních studií, které zkoumaly vliv chytrých telefonů na naše chování. Mít svět doslova na dosah palce je neskutečně návykovou záležitostí, které se jen velmi těžko vzdává. Až někdy budete čekat na autobusové zastávce, zkuste zvednou hlavu a rozhlídnout se kolem sebe – s nejvyšší pravděpodobností uvidíte minimálně tucet dalších Homo Sapiens s ohnutým krkem a zrakem namířeným na displej mobilního zařízení.

Zpříjemnit si čekání s telefonem v ruce je sice fajn, ale jen do té doby, než venku uhodí mrazy. Stát venku několik desítek minut v mrazivém počasí a ovládat telefon není nic příjemného, tomu musí dát za pravdu každý z vás. Naštěstí existuje řešení v podobě speciálních rukavic, které jsou uzpůsobeny pro ovládání kapacitních displejů. Na trhu nejde o žádnou novinku, podobné produkty si můžete koupit doslova na každém rohu, ovšem námi testované rukavice od společnosti MUJJO jsou docela jiná liga. V podstatě jde již o druhou generaci, která si vzala to nejlepší z té předchozí a přidala pár zajímavých detailů navíc.

Design rukavic MUJJO je konzervativní a elegantní zároveň. Ať si je vezmete k bundě či saku, vždy budou zajímavým a zároveň nikterak rušivým doplňkem. Výrobce nabízí několik typů, přičemž námi testované jednovrstvé rukavice tvoří základ produktové kategorie. Tkanina z vnější i vnitřní části je velice příjemná na dotek, což v kombinaci se střihem zaručuje, že vám nošení rukavice nebude ani po několika hodinách nepříjemné.

To, co propůjčuje dotykovým rukavicím MUJJO vlastnost ovládat kapacitní displeje není na první a popravdě ani druhý pohled vidět. Aby dotyková vrstva vašeho iPhonu zpracovala dotyk, potřebuje kontakt s vodivým materiálem. Z toho důvodu je do tkaniny souměrně vpleteno stříbro, které je dále obaleno nylonovým vláknem. V posledních letech jsem měl možnost vyzkoušet několik typů různých dotykových rukavic, ovšem nikdy se uživatelská zkušenost nepřiblížila tomu, co dostanete od MUJJO.

Praktickou vychytávkou jsou také silikonové špunty na dlaních, díky nimž vám telefon jen tak nevyklouzne. Jde sice o malý detail, ale v praxi ho oceníte pokaždé, když vytáhnete iPhone z kapsy. Dalším zajímavým detailem je magnetický patent na zápěstí, který usnadňuje nandavání rukavic. Při testování se mi ovšem stávalo, že kovová spona se nebezpečně střetávala s krycím sklem Apple Watch. Pro klidnější duši bych proto ocenil, kdyby byl na spodní straně spony alespoň malý kousek látky, který by otírání kovu a skla eliminoval.

Osobně jsem přítomnost rukavic nejvíce ocenil při létání s dronem, kdy venku panovaly mrazy. Teplotní komfort funguje do teplot několika málo stupňů pod nulou. Při silnějších mrazech se začínají projevovat limity použitého materiálu. Do tužších podmínek se proto lépe hodí dvouvrstvá varianta, která dokáže vaše prsty lépe izolovat od mrazu.

Obecně se dá o dotykových rukavicích MUJJO hovořit pouze v pozitivním duchu. Pokud stejně jako já nesnášíte zimu a jakákoli část vašeho těla trpí při střetnutí s mrazivým počasím, rozhodně stojí za zvážení. Pozor je třeba dát pouze na magnetické zapínání, které může poškodit krycí sklíčko hodinek a fakt, že při větších mrazech dochází k rapidnímu poklesu tepelné izolace. Kvalitní zpracování a nadčasový design dělají z rukavic MUJJO skvělý a zároveň funkční doplněk pro každého uživatele chytrých telefonů.

7.9

Zpracování

8.5/10

Design

8.0/10

Uživatelský zážitek

8.0/10

Cena

7.0/10

Plusy

  • Nadčasový a elegantní design
  • Velmi dobře reagují s displejem
  • Zpracování
  • Kvalitní materiály

Mínusy

  • Horší izolace v silnějších mrazech
  • Kovové zapínání může poškrábat hodinky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button