Recenze

Recenze Mujjo Sleeve: elegantní obal pro MacBook Pro

Když si člověk pořídí laptop s cenou v řádu desítek tisíc, logicky začne uvažovat nad tím, v čem ho bude přenášet. Na trhu existuje celá řada nejrůznějších obalů, které dokážou váš MacBook dostatečně ochránit. Většinou však jde o obyčejně vyhlížející pouzdra, která svůj účel sice splní, ale příliš emocí už nevzbudí. To není případ obalu Mujjo Sleeve, který před několika týdny zavítal do naší redakce. Zpočátku jsem byl vůči prémiovému označení poněkud skepticky, nicméně to se brzy změnilo. Jakmile jsem převzal balík od kurýra a rozbalil balení, okamžitě jsem pochopil, že tohle bude docela jiný šálek kávy.

Promyšlený do posledního detailu

První, co vás na Mujjo Sleeve zaujme, jsou použité materiály. Na převážnou část obalu byla použita plsť, která už na první pohled působí exkluzivním dojmem. Zavírání je řešeno koženou klopou s kovovým zapínáním. Za zmínku stojí také speciální výrobní postupy měkčení kůže a její následné ošetření rostlinnými oleji. To má za následek, že klopa je od první minuty používání maximálně poddajná. Vnitřek obalu tvoří hlavní kapsa pro notebook a jedna menší, kam se bez problémů vejde iPad Pro s nasazenou klávesnicí Smart Keyboard. V mém konkrétním případě jsem menší kapsu používal pro kabely, klíče od auta, sluchátka a další drobnosti, které jsem zrovna nechtěl nosit po kapsách.

Pocit promyšlenosti umocňují také další detaily včetně přihrádky na vizitky a paměťové karty. Nutno ovšem podotknout, že pokud mají mírně nestandardní rozměr, nemusí se do připravených kapsiček vejít. Co se týče další zkušeností z praxe, sluší se zmínit, že obal působí opravdu atraktivně. Pokud si MacBook nosíte na jednání, ostudu vám rozhodně neudělá a rovnou se připravte na dotazy protilehlé strany, kde jste takový fajnový obal pořídili. Problém nenastal ani při přenášení v batohu, kam se vešel bez jediné komplikace. Výrobce nabízí Mujjo Sleve ve dvou velikostech pro 13“ a 15“ MacBook Pro. Dvě jsou také barevné varianty – černá a žlutohnědá.

Kvalitní plsť je zároveň dostatečně odolná vůči mechanickému poškození a ušpinění. Na druhou stranu je vhodné dodat, že celkové vzezření produktu hraje spíše na konzervativní notu. Pokud je vám patnáct a za vrchol designu považujete bílou mikinu s obřím nápisem Supreme, Mujjo Sleeve budete považovat za hrubě nudnou záležitost.

V podstatě jedinou negativní vlastností je cena, která těsně olizuje dvoutisícovou hranici. Ačkoli to může někdo považovat za nutnou daň za prémiové materiály a nadčasový design, málo to rozhodně není. Tím se značně redukuje cílová skupina, která si Mujjo Sleeve pořídí. Pokud se ovšem odhodláte své peníze investovat, můžete si být naprosto jistí, že dostanete originální produkt, který uvidíte u každého druhého hipstera, co chodí do vaší oblíbené kavárny. 

7.9

Zpracování

8.5/10

Design

8.0/10

Uživatelský zážitek

8.0/10

Cena

7.0/10

Plusy

  • Kvalitní materiály
  • Elegantní design
  • Druhá kapsa na iPad

Mínusy

  • Pouze dvě barevné varianty
  • Cena

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button