Recenze

Recenze koženého krytu Mujjo pro iPhone 14 Pro (Max): prémiová ochrana složená z prvotřídních materiálů

Koupě nového iPhonu představuje pro většinu lidí také pořízení nového krytu. Možností, jak chránit smartphone existuje celá řada, ale když už utratíte více jak třicet tisíc za iPhone 14 Pro (recenze), nedává příliš velký smysl uvažovat nad gumovým obalem za dvě stovky. Chce to zkrátka něco důstojného, co bude korespondovat s vypiplaným Apple designem. Mezi prověřené výrobce prémiového příslušenství, patří společnost Mujjo, která mi poslala na test jejich nový kryt určený pro iPhone 14 Pro / iPhone 14 Pro Max.

Se značkou Mujjo mám již několikaletou zkušenost, takže pokaždé, když se naskytne možnost si otestovat jejich novou várku, neváhám ani minutu. Stejně jako loni také letos si Mujjo nachystalo dvě verze krytů. Jedna disponuje kapsičkou na zadní straně, do které si můžete vložit například kreditní kartu. A jelikož tuto verzi jsem testoval ve variantě pro iPhone 13 Pro Max (recenze), tentokrát jsem se rozhodl vyzkoušet tradiční variantu.

Vybírat můžete celkem ze tří barevných odstínů. Kromě tradiční verze je k dispozici také varianta s praktickou kapsičkou na zadní straně.

Jen ty nejlepší materiály

Na výběr máte z celkem tří barevných odstínů – Tan, Black, Monaco Blue. Já vsadil na elegantní černou, která perfektně ladí s temně fialovým iPhonem. Vnější část krytu je potažena veganskou kůží. Zde musím vyzdvihnout naprosto prvotřídní zpracování, které bez nadsázky snese ta nejvyšší kritéria jakosti pro kožené výrobky. Povrchová úprava je velice příjemná a již na první dotek je znát, že zde bylo použito kvalitní ošetření. Důležité je také zmínit, že telefon nemá tendenci klouzat, ani když budete mít zpocené ruce. Komu už někdy iPhone vypadl z ruky na beton, tak moc dobře ví, že tato vlastnost může být v podobných situacích celkem zásadní.

Kryt chrání displej, modul hlavního fotoaparátu a také spodní stranu, na kterou ostatní výrobci až nezvykle často zapomínají

Smyslem každého krytu je ochránit telefon před poškozením. V Mujjo tuto roli neberou na lehkou váhu a všechny jejich kryty vybavují několika užitečnými prvky. Mezi ně patří vyvýšené lemy kolem displeje a modulu hlavního fotoaparátu na zadní straně. Pokud tedy máte ve zvyku pokládat telefon displejem dolů, tady můžete být absolutně v klidu. Osobně mi také vyhovuje, že Mujjo chrání i spodní stranu, na kterou ostatní výrobci krytů často zapomínají a nechávají ji napospas vnějším vlivům.

Konečně s MagSafe

V Mujjo jsou opravdoví fajnšmekři, a dávají si záležet na takových detailech jako je vnitřní strana krytu. Ta je vystlána luxusním japonským mikrovláknem, který má saténový povrch. Velká pozornost byla věnována také bočním tlačítkům, která jsou z obráběného kovu a poskytují bezchybnou zpětnou vazbu.

Novinkou všech letošních krytů je podpora MagSafe, která mi u předešlé generace popravdě dost chyběla. Kryt je tedy kompatibilní s veškerým MagSafe příslušenstvím počínaje nabíječkami přes powerbanky a konče originálními Apple peněženkami. Pokud jde o odolnost, tak po zhruba třech týdnech každodenního používání kryt vypadá stále jako nový. Samozřejmě je nutné počítat s tím, že stejně jako jiné kožené produkty, také tento kryt začne postupem času nabírat osobitou patinu.

foto: CeskyMac.cz | autor: Richard Streit

Když bych měl shrnout moje pocity z testování, tak letošní generaci Mujjo krytů pro iPhone 14 Pro hodnotím velmi kladně. V zásadě se dá říci, že jde o ideální volbu pro všechny, co chtějí pro svůj iPhone prvotřídní ochranu a zároveň dokážou ocenit cit pro detail.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button