Recenze

Recenze koženého krytu Mujjo Leather Wallet Case pro iPhone 13 Pro: když chcete něco extra

Pokud chcete, aby vám iPhone vydržel co nejdéle jako nový, tak nejlepším řešením je investice do ochranného krytu. Ucelenou řadu prémiového příslušenství pro iPhone 13 a iPhone 13 Pro nabízí společnost Mujjo. Původem holandská značka je ve světě Apple doplňků známá svým citem pro detail a kvalitní materiály. Letos mi Mujjo zaslalo kryt Leather Wallet Case pro iPhone 13 Pro Max, který už pár dní používám, takže nadešel ideální čas na jeho zhodnocení.

Charakteristickým rysem snad všech krytů Mujjo, je důraz na použití maximálně kvalitních materiálů. Výrobce proto opět sáhl po prvotřídní kůži, která je rostlině vyčiněná a na dotek působí opravdu luxusním dojmem. Příjemně působí také nová barevná varianta Monaco Blue, která navíc skvěle ladí s modrou na iPhone 13 Pro & iPhone 13 Pro Max. Kožené kryty obecně pak mají tu výhodu, že v průběhu času získají patinu, která je unikátní pro každý kus.

Foto: Richard Streit (CeskyMac.cz)

Zatímco většina výrobců distribuuje své produkty v obyčejné krabičce, Mujjo jde opačnou cestou a kryty dodává v propracovaném balení, kterým vám jasně dává najevo, že před sebou máte něco extra. Každý kryt navíc prochází ruční kontrolou kvality. Každý detail je třikrát kontrolován, takže riziko, že dostanete nepovedený zmetek, je naprosto minimální.

Loňská verze krytů pro iPhone 12 a iPhone 12 Pro byla zpracovaná stejně dobře, ovšem pár věcí zde kazilo celkový dojem. Nejvíce mne štvala odhalená spodní strana smartphonu a tlačítka na bocích, která se hůře mačkala. Oba tyto nešvary však Mujjo naštěstí odstranilo, což nelze hodnotit jinak než pozitivně. Kryt nyní chrání všechny strany iPhonu a všechna tlačítka lze pohodlně stisknout.

Peněženka potěší, chybějící MagSafe zamrzí

Kryt samotný má také několik praktických vychytávek, které ocení naprosto každý uživatel. Zmínit si rozhodně zaslouží o jeden milimetr vyvýšené okraje kolem displeje. Mírně vystouplý je také lem kolem modulu hlavního fotoaparátu, takže při položení na stůl jednou či druhou stranou nehrozí, že byste si poškrábali displej nebo objektivy. Vnitřní strana krytu je vystlaná japonským mikrovláknem, takže váš iPhone bude doslova jako v peřince. Co naopak zamrzí, je absence MagSafe, což je podle mě celkem škoda.

Foto: Richard Streit (CeskyMac.cz)

Specialitkou krytu Mujjo Leather Wallet Case je kapsička na zadní straně. Do ní se vejdou například dvě karty, vizitky či několik papírových bankovek. Díky zajímavému zpracování zahrnující precizní prošívání funguje integrovaná peněženka jako designový prvek, který už z dálky poutá pozornost.

Foto: Richard Streit (CeskyMac.cz)

Pokud patříte mezi majitele některého z nových modelů iPhone 13 či iPhone 13 Pro (Max) a hledáte originální kryt, Mujjo stojí rozhodně za zvážení. Bez nadsázky jde o jedny z nejlépe zpracovaných kožených krytů pro iPhone, které si můžete aktuálně pořídit.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button