Recenze

Otestovali jsme bezdrátové nabíjení od Mophie: na cesty stylově

Jednou z nejdiskutovanějších novinek ohledně nového iPhonu 8/Plus (první dojmy) je bezesporu podpora bezdrátového nabíjení. iPhony se po několika letech, kdy tuto funkci nabízí nespočet konkurenčních zařízení, dočkaly univerzálního řešení, které podporuje standard Qi. To má ovšem svou stinnou i světlou stránku. Výhodou je bezesporu fakt, že toto řešení nemá problém v podstatě s jakoukoliv bezdrátovou nabíječkou výrobce třetí strany. U Applu by totiž vůbec nebylo překvapivé, kdyby se vydal vlastní cestou, která by ale na druhou stranu mohla ukázat inovativnější řešení.

Čerství majitelé iPhonu 8/Plus tak budou v této době spolu s čekateli na vrcholný iPhone X nejspíše přemýšlet, jakou bezdrátovou nabíječku pro svého nového miláčka pořídit. K nám do redakce dorazilo velice zajímavé řešení. Nejedná se totiž o klasickou bezdrátovou nabíječku ale o power banku, která dokáže chytré zařízení dobít bez použití kabelu.

Narovinu se sluší podotknout, že společnost Mophie nepatří zrovna k výrobcům příslušenství, kteří by své produkty nabízeli za lidové ceny. Místo toho sází na exkluzivitu a prvotřídní zpracování. A právě dvojice výrobků této kalifornské společnosti se dostala na test do naší redakce.

Konkrétně jde o bezdrátovou nabíječku charge force powerstation s kapacitou 10 000 mAh a bezdrátové kryty, díky kterým je možno bez kabelu nabít i starší typy iPhonů. Po designové stránce je zařízení zpracováno precizně. Plastové okraje doplňuje tmavý pogumovaný povrch, který zároveň slouží jako plocha pro nabíjení. Díky své úpravě se ale jedná o velmi účinný magnet prachových částic. Udržet tuto plochu uspokojivě čistou je tak téměř nemožné.

O stavu nabití bezdrátové nabíječky informují čtyři diody na boční straně, z nichž každá signalizuje 25 procent kapacity. Vedle je umístěno tlačítko, kterým se nabíjení aktivuje. S celkovou kapacitou 10 tisíc mAh tak iPhone 7 dobije dvakrát až třikrát. Samotný výrobce na svých stránkách uvádí, že výdrž smartphonu tato power banka prodlouží o 48 hodin. Vedle plochy pro bezdrátové nabíjení nabízí zařízení také USB konektor pro klasické dobíjení. Není tak problém bezdrátově doplňovat v jednu chvíli energii v iPhonu i hodinkách Apple Watch nebo jiném chytrém telefonu prostřednictvím kabelu zároveň. Jablečné hodinky první a druhé generace ovšem bezdrátově nenabijete.

Nejvíce bezdrátovou power banku Mophie ocení na cestách majitelé smartphonů, které dobíjení bez kabelu podporují nativně. Mophie ovšem nabízí vlastní řešení i pro majitele starších typů iPhonu. Společnost totiž mimo jiné prodává kryt, díky kterému si s novým způsobem nabíjení poradí i iPhone 7/Plus. Kryt od Mophie je díky minimálním rozměrům a prémiovému zpracování asi tím nejlepším kompromisem. Při zohlednění faktu, že v sobě kryt obsahuje technologie potřebné pro bezdrátové nabíjení, nejsou jeho rozměry nijak velké. Jedinou nevýhodou je v případě podobných obalů fakt, že telefon kromě tloušťky naroste také na délku. I zde je zapojení Lightning konektoru zabudovaného v krytu do těla telefonu řešeno nejméně násilnou cestou. Postaráno je také o reproduktory kterým charge force case nabízí prodlouženou ruku. Zvukový výstup z iPhonu tak není nijak zkreslený nebo tlumený.

Ze zadní strany zajišťuje ochranu telefonu kožená úprava, která působí luxusním dojmem. Kůže je dokonce pocitově příjemnější, než v případě originálních kožených obalů Apple. Kromě dvou hnědých variant, které jsme měli k dispozici pro test, nabízí Mophie ještě také temně černé a červené barevné provedení.

Recenze iPhone 7 Plus: staronový vůdce mezi smartphony

Jak už bylo nastíněno v prvních řádcích recenze, lidovou cenovku na produktech této značky zákazník čekat nemůže. Je to i případ námi testovaného příslušenství. Cena power banky totiž činí 109,95 eur (2800 korun). Jeden kryt pak vyjde na 59,95 eur (1500 korun). Je tak na zvážení každého jednotlivce, zda se tyto nemalé částky rozhodne do mobilního příslušenství investovat. Pro mě osobně začne bezdrátová power banka dávat mnohem větší smysl s iPhonem 8 Plus nebo X v kapse. Kompromis v podobě krytu zkrátka nikdy nebude zcela uspokojivé řešení. Pokud vám ale pár milimetrů, o které iPhone naroste nevadí a upgrade iPhonu v brzké době neplánujete, zejména na cesty se jedná o ideální a vskutku prémiové řešení.

Mophie Force Charge

8.4

Zpracování

9.5/10

Design

9.0/10

Uživatelský zážitek

8.5/10

Cena

6.5/10

Plusy

  • Prvotřídní zpracování
  • Kvalitní materiály
  • Možnost nabíjet bezdrátově i Phone 7/Plus

Mínusy

  • Cena
  • Větší rozměry telefonu

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button