Novinky

První porovnání výdrže modelů iPhone 11 s nově uvedeným iPhone 12. Který vydrží nejdéle?

Hlavním aspektem při koupi nového mobilní telefonu je jednoznačně kapacita baterie, tudíž výdrž smartphonu samotného. Před dvěma dny jsme se dočkali nových modelů zařízení iPhone. iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max a iPhone 12 mini přišli se značně delší výdrží baterie. 

Předevčírem jsme se dočkali celkem čtyř nových modelů iPhone 12. Přišly nové modely iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. Všechny modely jsou tenčí, a mají hranatější tvar než jejich předchůdci. Tloušťka modelů iPhonu 12 je 7,4 mm, což je méně než u iPhonu 11, jehož tloušťka činí 8,3 mm. Důležité změny také nastaly v oblasti baterie, kde jsme se dočkali mnohých vylepšení. 

Životnost iPhone 12 při přehrávání videí 

iPhone 12 mini: 15 hodin

Vzhledem k velikosti tohoto zařízení je toto číslo opravdu překvapivé. iPhone 12 mini vydrží stejně dlouho jako iPhone XS Max a o dvě hodiny déle než iPhone SE.

iPhone 12: 17 hodin

V případě iPhonu 12 se Applu podařilo nechat výdrž stejnou. Když vezmeme v potaz, že se v zařízení nachází energeticky náročný 5G modem, výdrž tohoto modelu je přinejmenším uspokojivá. 

iPhone 12 Pro: 17 hodin

iPhone 12 Pro je bohužel oproti iPhonu 11 Pro, který má výdrž 18 hodin, ochuzen o jednu hodinu výdrže. Tento fakt je zcela pochopitelný, poklesnutí mohlo také způsobit přidání podpory pro 5G.

iPhone 12 Pro Max: 20 hodin

Nejlépe vybavený smartphone od Applu dostal krom špičkového hardwaru tak největší baterii. iPhone 12 Pro Max, který má aktuálně jeden z nejlepších objektivů, vydrží neskutečných 20 hodin, což více než solidní hodnota.

Je zároveň dobré podotknout, že výdrž baterie se může často lišit kvůli několika faktorům jako třeba venkovní teplota, mobilní síť, jas a další. A co vy? Jaké máte zařízení a jak dlouho vám vydrží na jedno nabití? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v diskuzi. 

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button