Novinky

První generace Apple brýlí pro rozšířenou realitu se údajně zaměří na hry, konzumaci obsahu a komunikaci

Příští rok bude pro Apple fanoušky doslova nabitý novinkami. Ostatně přesvědčit se o tom můžete v článku, kde jsou vypsány všechny produkty, které má Apple odhalit v průběhu roku 2022. Seznamu však kraluje jedno konkrétní zařízení, o kterém lze s trochou nadsázky říci, že na něj čeká celý technologický svět. Řeč je o headsetu pro rozšířenou realitu, o němž začíná prosakovat čím dál více informací. 

Řada zdrojů se shoduje na tom, že půjde o zařízení, které jednoho dne nahradí iPhone. S ohledem na potenciál rozšířené reality s tím nelze jinak než souhlasit, ovšem první generace brýlí pravděpodobně nebude mířit tak vysoko. Apple se údajně zaměří na tři segmenty, kde bude chtít nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, který přitáhne masu uživatelů a hlavně vývojářů. První verze headsetu pro smíšenou realitu se má soustředit na hraní her, konzumaci obsahu a komunikaci.

V tomto směru se očekává, že Apple naváže spolupráci s mediálními partnery, kteří pro headset připraví atraktivní obsah. Pokud jde o komunikaci, tak zde se přímo nabízí úzká integrace iMessage respektive FaceTime, který v kombinaci s rozšířenou realitou nabídne úplně novou komunikační formu. Pokud k tomu připočtu cit Applu pro design, dostáváme skvělý recept na komunikační platformu, která může sama o sobě přilákat nové uživatele.

Zdroj: Unsplash (autor: James Yarema)

Splněný sen herní vývojářů

Samostatnou kapitolu budou určitě tvořit hry a speciálně pro herní vývojáře může jít o splněný sen. S jistotou lze očekávat tituly podobné Pokémon Go jen s tím rozdílem, že nebude nutné koukat na displej telefonu, vše budete mít doslova před očima.

Díky nejnovějším únikům známe také základní hardwarové parametry, které nezní vůbec špatně. Však posuďte sami: dva hlavní procesory, dvojice 4K microLED displejů, 15 optických modulů, podpora sledování pohybu očí a Wi-Fi 6E konektivita. Apple si navíc podal řadu patentů souvisejících s operačním systémem a hardwarovým řešením. Pokud jde o bližší termín uvedení, zde existují dvě predikce. Podle některých zdrojů se dočkáme již v první polovině roku, ostatní zvěsti pak hovoří o posledním čtvrtletí roku 2022. 

Zdroj
macrumors

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button