Novinky

Project Alaska: Apple už pracuje na druhé generaci AR/VR headsetu Vision Pro, víme jakou dostane výbavu

V posledních měsících jsme slyšeli řadu zpráv o tom, že Apple pracuje na druhé generaci náhlavní AR/VR soupravy. Další verze headsetu je vyvíjena pod interním názvem Project Alaska s produktovým identifikátorem N109. Podle nejnovější úniků má chystané zařízení vycházet z modelu Vision Pro, od něhož převezme základní designové kontury.

Současné návrhy headsetu nedisponují stejnými reproduktory jako Vision Pro. Zatím není jasné, zda druhá generace vůbec nabídne vlastní audio, nebo se Apple vydá cestou externího řešení, které bude spoléhat zejména na sluchátka z řady AirPods. Apple údajně zapracoval také na větrání, respektive větrací otvory mají mít jemnou perforaci. Zatím není jasné, zda jde pouze o designovou záležitost, nebo to má také svůj funkční důvod.

Klíčový rozdíl v porovnání se současným modelem Vision Pro má být v oblasti popruhů. Druhá generace má mít jednodušší systém, který svým vzhledem i zpracováním připomíná klasické popruhy, které používají ostatní výrobci. Další verze brýlí má být cenově dostupnější, takže zmínky o jednodušeji řešené výbavě této teorii do jisté míry nahrávají.

Vision Pro 2: hardwarová výbava bude solidní

Na povrch se dostaly také informace o externí baterii, která má být prakticky stejná, jakou používá Vision Pro. Co se týče hardwaru, další iterace AR/VR headsetu bude i nadále obsahovat řadu kamer a nejrůznějších senzorů. Konkrétně má výbava zahrnovat kompas, senzor okolního světla, magnetometr a gyroskop, který Apple používá v iPhonech. Z pohledu konektivity se můžeme spolehnout na přítomnost Bluetooth 5, Wi-Fi a podporu přenosu zvuku s velmi nízkou latencí.

iPhone 15 Pro a Apple TV dostávají klíčová vylepšení související s Vision Pro

Zobrazovací vlastnosti dostane na starosti dvojice micro-OLED displejů, které doplní TrueDepth kamera, 2 RGB kamery, 2 infračervené diody pro přísvit za slabého osvětlení a 4 kamery pro “počítačové vidění“. Je však důležité zmínit, že celý projekt se aktuálně nachází v počátečních fázích vývoje. To znamená, že finální výbava se může ještě několikrát změnit. Pokud jde o termín uvedení do prodeje, dle dosavadních informací se tak stane v roce 2025.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button