Novinky

Prémiový výrobce příslušenství odhalil finální podobu iPhonu 8

Léto se pomalu dostává do poloviny svého cyklu, což pro dodavatele Applu znamená čas ostrých příprav na rozjezd masové výroby. Pokud má být kalifornský výrobce schopen vyexpedovat desítky milionů kusů smartphonů v horizontu několika měsíců od uvedení, nic jiného mu ani nezbývá. Velmi důležité období nastává také pro výrobce nejrůznějšího příslušenství, kteří musí být připraveni na mohutnou poptávku po ochranných pouzdrech. Do této kategorie spadá společnost Nodus, která se zaměřuje na prémiové obaly pro jablečné smartphony.

Společnost Nodus s předstihem odhalila finální podobu iPhonu 8

Ať už šlo o marketingový záměr či nikoli, díky několika publikovaným fotografiím je jasné, že Nodus bude na příchod nového iPhonu velmi dobře připraven. Zveřejněné snímky v podstatě potvrzují dřívější úniky o designu, který bude naprosto odlišný od toho, na co jsme si u Applu v posledních letech zvykli. Za zmínku stojí především zadní strana, která jasně zachycuje novou podobu modulu duálního fotoaparátu. Rozložení objektivů vedle sebe má podle zákulisních informací pomoci lepším výsledkům při pořizování fotografií v portrétovém režimu.

Příjemným zjištěním je fakt, že kryt postrádá jakýkoli další otvor, který by naznačoval přítomnost čtečky otisků na zadní straně. Pohled na pravý bok zároveň vylučuje nedávné spekulace o ukrytí Touch ID do vypínacího tlačítka. V logiky věci tedy vyplývá, že Apple buď technologii biometrické čtečky v displeji skutečně zvládl, nebo ji zcela vypustí, což by mohlo pro řadu uživatelů znamenat zásadní problém. Verzi se čtečkou ukrytou v displeji mimo jiné potvrdil Benjamin Geskin, který je proslulý velmi dobrými kontakty z řad dodavatelských řetězců Applu.

Chystaná novinka dorazí na pulty obchodů s výrazně vyšší cenou, než na jakou jsme byli doposud zvyklí

Stejně jako dříve uniklé rendery a videa je u snímků od Nodus patrný výřez v horní části displeje. Postranní oblasti budou zřejmě sloužit pro indikaci bezdrátových sítí a zbylé energie v akumulátoru. Co se týče dalších indicií, iPhone 8 (iPhone X,Edition?) má jako vůbec první smartphon s logem Applu nabídnout OLED displej a bezdrátové nabíjení využívající standardu Qi. O poznání méně zvučným dojmem působí zprávy o ceně, která má startovat na 1 100 dolarech (128GB varianta), respektive 1 200 USD za variantu s kapacitou 256 GB.

Známý leaker potvrdil, že iPhone 8 nabídne čtečku otisků v displeji

S přihlédnutím na vývoj cen na tuzemském trhu je velice pravděpodobné, že čeští uživatelé za nový iPhone zaplatí více než 30 000 korun. Podle odborné veřejnosti má nadsazená cena uměle snížit poptávku, jelikož díky technologické náročnosti by Apple nebyl schopen vykrýt veškerou poptávku, což by vyústilo v extrémní zpoždění dodávek na globální trh a především k změnám ve vnímání značky jako takové.

iPhone 8 dostane revoluční 3D kameru a extrémně výkonný procesor A11

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

3 Komentáře

  1. Podle mě to bude real. Výrobci krytů dostávaj s předstihem přesný rozměry telefonů a někdy i makety. 3,5 jack určitě nevrátí, to si jsem na 100 % jistej.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button