Novinky

Porsche představilo elektrickou lahůdku jménem Mission E. Na silnici se objeví v roce 2019

Poselství automobilového světa zní jasně, elektromobilům patří budoucnost. Tesle se podařilo přes počáteční nedůvěru vzbudit zájem široké veřejnosti o elektrická vozidla, která byla ještě nedávno považována za parodii na dopravní prostředek. Narůstající popularity si všimly i tradiční automobilky, které chtě nechtě museli začít s vlastním vývojem. Stejnou strategii přijalo za své legendární Porsche, které na frankfurtském autosalonu představilo téměř finální podobu plně elektrického modelu Mission E.

Šéf společnosti, Oliver Blume prozradil, že design prezentovaného konceptu se bude upravovat pouze minimálně. V podstatě má jít o přímou konkurenci pro Tesla Model S a Fisker Emotion. Při pohledu na snímky si nelze nevšimnout sportovně laděné karoserie s typickou siluetou. Další dostupné informace hovoří o dojezdu až 550 km na jedno nabití a akceleraci z 0 na 100 km/h za fantastických 3,5 sekundy. Lahůdkově zní také údaj o podpoře rychlého nabíjení, které dovolí integrovaným akumulátorům načerpat 80 % kapacity za pouhých 15 minut. Porsche na toto téma vyzdvihlo své zkušenosti z hybridního modelu Le Mans 919, na kterém si poprvé v praxi vyzkoušelo novou technologii rychlého nabíjení.

O prémiově vyhlížejícím interiéru se nemá cenu příliš rozepisovat, stačí se podívat na přiložené fotografie, které mluví samy za sebe. Pokud si už brousíte zuby na nové Porsche Mission E, připravte se na ceny, které budou startovat na částce 85 tisíc dolarů (zhruba 1,9 mil. Kč bez daně) za základní variantu. Co se týče doručení k prvním zákazníkům, automobilka počítá s prvním pololetím roku 2019.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button