AktualityNovinky

Porsche se zatím autonomní euforie neúčastní, iPhone podle jeho šéfa patří do kapsy a ne na cestu

V poslední době se technologické servery jen hemží novinkami ze světa vývoje takzvaných chytrých automobilů. Tedy vozidel budoucnosti, které budou vynikat nejen svou konektivitou, ale zvládnou s největší pravděpodobností také řídit bez nutnosti zásahu řidiče. Lídrem tohoto trendu je bezesporu Tesla vizionářského podnikatele Elona Muska, která v tomto oboru zatím udává směr. Příliš pozadu ale nezůstávají ani zavedení počítačoví giganti jako Google a nejspíše také Apple.

9471711145_b89c99fbe0_z

Podle šéfa výrobce ikonických sportovních vozů – Porsche se ale tradiční německá automobilka tohoto trendu v pohledné době účastnit nebude. “iPhone patří do kapsy a ne na cestu.” Nechal se včera slyšet CEO Porsche Oliver Blume. V rozhovoru pro německé noviny také uvedl, že Porsche nemá v plánu navazovat spolupráci s některým z technologických gigantů. Ačkoliv se autonomního vozidla od Porsche nejspíše nedočkáme, jedna menší revoluce německou automobilku přece jen čeká. V roce 2018 by se totiž měl na trhu objevit legendární model 911 v hybridním provedení.

Nad stanoviskem slavné automobilky se ani není třeba moc zamýšlet, aby každému došlo, že tento postoj je pro Porsche zcela logický. Sporťáky ze Stuttgartu totiž byly odjakživa stavěny pouze a jen pro požitek z jízdy a to se jen tak nezmění. Proto by byly automatické prvky v autech Porsche krajně zbytečné.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button