Novinky

Pitva Apple Watch Series 6 odhalila větší baterii i Taptic Engine a bohužel také odstranění Force Touch

Apple Watch Series 6 možná nepřináší tolik převratných vylepšení, jak by si mnozí přáli. Rozborka v podání borců iFixit však ukázala, že Apple zde přesto udělal pořádný kus práce. Drtivá většina změn se totiž odehrála na poli interního designu, který většina běžných uživatelů nemá šanci nikdy spatřit.

Zdroj: iFixit

První a zároveň nepříliš potěšující změnou je odstranění technologie Force Touch, která byla zodpovědná za schopnost displeje rozeznávat tlak, jaký je na něj vyvíjen. V jistém ohledu nejde o nikterak překvapující novinku, jelikož podobná situace se odehrála také u iPhonu 11 (Pro), který přišel o stejnou funkci, respektive 3D Touch vrstvu. Ta byla až do loňského roku součástí všech iPhonů od modelu iPhone 6s. Na jednu stranu zamrzí, že Apple dal sbohem této šikovné technologii, nicméně zároveň se tím zbavil součástky, která byla poměrně dost náchylná na poruchy.

Co ovšem rozhodně potěší, je větší akumulátor. Ten má v případě 44mm Apple Watch Series 6 o 3,5 % vyšší kapacitu než předchozí model Apple Watch Series 5; menší varianta 40mm Apple Watch Series 6 nabízí dokonce o 8,5 % vyšší kapacitu. Je tedy otázkou, proč Apple udává stejnou výdrž na jedno nabití (18 hodin), když mají obě verze hodinek větší baterku. Vysvětlení se může ukrývat v čipsetu S6, který bude mít pravděpodobně vyšší energetické nároky než jeho předchůdce.

Zdroj: iFixit

Další vylepšení se dotklo modulu Taptic Engine, který je v Apple Watch Series 6 opět o něco větší než u loňské generace. Větší rozměry modulu se nejspíše promítnou do silnější vibrační odezvy.

Zdroj: iFixit

V iFixit se nezapomněli podívat také na nově přidaný snímač oxymetru. V tomto případě však nebylo možné žádné bližší prozkoumání, jelikož všechny senzory jsou součástí jednoho zapouzdřeného modulu.

První dojmy z Apple Watch Series 6: modrá je vážně dobrá

Kompletní rozborku se všemi fotkami a podrobný popisem všech součástek si můžete prohlédnout zde.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button