Novinky

Parta nadšenců přestavěla Tesla Model S na verzi kombi. Vypadá lépe než originál

Snem všech českých chalupářů je vlastnit vůz, do jehož kufru se vejde alespoň půl prasete, sud piva a samozřejmě zbude ještě místo na nezbytnou pípu a chlazení. Dobrá, ne všichni jsou tak nároční na úložný prostor, přesto čas od času potřebují převézt více věcí, než kolik pojme zavazadelník běžného sedanu či liftbacku. Z těchto a mnoha dalších důvodů se modely ve verzi kombi staly oblíbeným artiklem, který se prodává jako housky na krámě. Pokud ovšem potencionální zákazník zatouží po elektromobilu v kombíku a Tesla Model X (test) mu nic neříká, má jednoduše smůlu.

Tato skutečnost přivedla bandu nadšenců z anglického Norfolku na myšlenku unikátního projektu, který si vzal za cíl přestavět Tesla Model S. Práce zabraly téměř celý rok, nicméně při pohledu na finální provedení se není ani čemu divit. Zadní část karoserie prošla zásadní úpravou, která si vyžádala stovky hodin precizní práce.

K přeměně byla použita uhlíková vlákna, díky nimž bylo dosaženo dokonce o 12 kilogramů nižší hmotnosti, než jakou disponuje originální Model S. Výsledkem je zhruba o 210 litrů větší objem kufru při zachování jízdních vlastností, a to včetně dechberoucího zrychlení z 0 na 100 km/h za těžko uvěřitelných 2,8 vteřiny.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

4 Komentáře

  1. Tesla jsou zajímavá auta.
    Toto mi ovšem bohužel silně připomíná pohřební vůz. 😀
    Ale jinak před šikovností dotyčných smekám klobouk. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button