Novinky

OLED displej nebo USB-C. Co dalšího prozrazují nejnovější informace o chystaných iPadech?

Každoroční zářijová konference už pomalu klepe na dveře. Není proto divu, že se objevuje čím dál více spekulací o chystaných produktech s logem nakousnutého jablka. Ty nejnovější z nich se týkají iPadu Air 5. generace, iPadu mini 6. generace a základního modelu iPadu 9. generace.

Face ID se brzy rozšíří také do Maců a iPadů, budoucí iPhony dostanou výrazně vylepšenou verzi

iPad Air 5. generace

Podle japonského webu Mac Otakara bude nejnovější iPad Air vycházet z 3 roky staré designové linky iPadu Pro. Jinými slovy, iPad Air páté generace si zachová svůj aktuální vzhled, na zadní straně by mu však měla narůst ještě jedna čočka fotoaparátu (širokoúhlý a ultraširokoúhlý snímač po vzoru letošních iPhonů 12 bez označení „Pro“). Kromě fotoaparátu má být vylepšen i zvuk, pátý iPad Air bude s největší pravděpodobností vybaven čtveřicí reproduktorů (iPad Air 4. generace má pouze 2 reproduktory), nejnovějším čipem Apple A15 Bionic s podporou 5G v Cellular verzi a OLED displejem.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: David Pravda)

Mac Otakara také tvrdí, že nejnovější iPad Air bude osazen technologií LIDAR (Light Detection And Ranging – metoda dálkového měření vzdálenosti na základě výpočtu doby šíření pulsu laserového paprsku odraženého od snímaného objektu). Tato informace se ale napříč různými zdroji liší a osobně předpokládám, že tuhle funkcionalitu si Apple nechá pro zařízení s označením Pro.

iPad mini 6

Pokud jde o nejmenší iPad kalifornského výrobce, ten má mít údajně 8,4palcový displej (aktuálně prodávaný iPad mini disponuje 7,9palcovou obrazovkou). iPad mini 6 má být vybaven čipem A14 Bionic, který se v současné době nachází v modelové řadě iPhonu 12. Zde se ale informace taktéž trochu rozcházejí. Podle některých zahraničních zdrojů nabídne i iPad mini procesor Apple A15. Přičemž má dojít i na redesign samotného zařízení po vzoru iPadu Pro při zachování stejných rozměrů aktuální generace iPadu mini. Změna by se měla dotknout i Lightning konektoru, který nahradí novější USB-C.

iPad Air 2020
Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

iPad 9. generace

A v neposlední řadě nesmíme zapomenout ani na vstupní model všech iPadů – iPad 9. generace (s velkou pravděpodobností také pod označením iPad 2021). I tento iPad by si podle japonského zdroje měl ponechat stejné rozměry. Podle všeho zůstane zachováno i tradiční domovské tlačítko s Touch ID a tudíž i rozměry rámečku okolo displeje. Rozdíl oproti starší generaci tak bude zřejmě jen v novém procesoru.

Face ID se brzy rozšíří také do Maců a iPadů, budoucí iPhony dostanou výrazně vylepšenou verzi

Všechny informace jsou zatím spíše spekulativní, na skutečná zařízení a reálné informace si samozřejmě musíme počkat do podzimní konference.

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button