Novinky

Face ID se brzy rozšíří také do Maců a iPadů, budoucí iPhony dostanou výrazně vylepšenou verzi

FaceID je způsob biometrické autentizace, který byl poprvé představen v iPhonu X v roce 2017 a byl nástupcem Touch ID. Jedním z důvodů, proč Apple do iPhonu X přidal tuto autentizační metodu, byla nová konstrukce s „bezrámečkovým“ designem. Face ID funguje na bází TrueDepth kamery, strojového učení a miniaturního projektoru, který na obličej promítá malé tečky.

Je několik důvodů, proč se Face ID nenachází v každém Apple zařízení. Jedním z nich je cena, jelikož potřebné senzory nejsou nejlevnějším artiklem. Druhý důvod je velikost senzorů, které se do obrazovky MacBooků jednoduše nevejdou. Dalším důvodem praktičnost této biometrické autentizace, která nemusí vždy tou nejlepší variantou.

Zdroj: CultOfMac

Známý analytik Mark Gurman si myslí, že se Face ID brzy rozšíří do zbylých zařízení. Mezi ně by patřily Macy, iPady a levnější iPhony. Dle Gurmana zatím není úplně jisté, jak Apple plánuje Face ID implementovat do MacBooků, ale zřejmě by musela autentizace probíhat pouze softwarově přes FaceTime kameru, což nepovažujeme za pravděpodobný scénář. U iPhonů a iPadů by za Face ID zodpovídala čočka integrovaná v displeji. U těchto iPhonů by také měl zmizet často kritizovaný notch a nahradit by jej měl takzvaný punch hole design, který již můžeme vidět u ostatních výrobců včetně Samsungu.

Gurman si myslí, že by se Face ID mělo rozšířit do zbytku zařízení během roku 2022. Tomu ostatně nahrává fakt, že posledních beta verzích macOS Big Sur se objevila zmínka o „PearlCamera“, což bylo kódové jméno pro Face ID před představením iPhonu X. 

Štítky

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close