Novinky

Óda na radost aneb iPhone 11 Pro v rukou profesionálních fotografů. Jaké jsou letošní novinky?

Když Apple minulý týden v úterý představoval své nejnovější iPhony, hodně času strávil výkladem a objasňováním nejdůležitějších funkcí a vůbec celkové kvality zbrusu nového fotoaparátu – nová fotosoustava nabízí hned trojici čoček, které dohromady pokrývají ohniskovou vzdálenost od 13 – 52 mm (4 x optický zoom), což je opravdu solidní rozsah na mobilní telefon. Na prezentaci vypadají novinky vždycky dobře, jaké je ale focení s novým iPhonem 11 Pro ve skutečnosti?

Fotografie, které vznikly pomocí iPhonu 11 Pro

Trojice objektivů a Noční režim, to je oč tu běží

Na tuto otázku se rozhodl odpovědět americký cestovatel a dobrodruh Austin Mann, který při svém focení už nějaký den používá právě iPhone 11 Pro. Mann chválí především ultraširokoúhlý objektiv a noční režim iPhonu 11 Pro. „Jsem rád, že se Apple nesnažil aby noční fotky vypadaly jako za dne, jako to předvádí řada jiných výrobců. Místo toho se vydal cestou zachování temné noční atmosféry s určitým uměleckým vyjádřením, které ponese rukopis každého uživatele.“ Američan se dokonce nebál nazvat noční režim jako největším skokem v mobilní fotografii od iPhonu 5, který v roce 2012 poprvé přišel s panoramatickým režimem.

Rozdíl mezi loňským iPhonem XS a letošním iPhonem 11 Pro

Mezi největší přednosti fotoaparátu v iPhonu 11 Pro řadí Austin Mann také fotografování širokoúhlých a ultraširoúhlých snímků. Telefon totiž i přesto, že fotografujete pouze v širokoúhlém režimu, ukládá i ultraširokoúhlý snímek. V praxi to tedy znamená, že kdykoliv se později rozhodnete zasáhnout do úprav dané fotografie, budete mít k dispozici i právě 13 mm ultraširokoúhlé ohnisko, což může přijít vhod.

Fotoaparát v iPhonu 11 Pro pořizuje vždy i ultraširokoúhlý záběr dané scény

iPhone 11 Pro nabízí největší fotografický skok od roku 2012

Na závěr svého hodnocení Mann dodává, že letošní iPhony 11 Pro dávají smysl všem uživatelům, kteří to s fotografií jako takovou myslí alespoň trochu vážně. A to i těm, kteří jsou aktuálně vlastníkem loňského modelu – iPhonu XS. Je jasné, že Apple tento rok udělal opravdu velký pokrok v oblasti fotoaparátu. Navíc, jestli má být v současné stagnující době smartphonů něco marketingově zajímavé, tak je to právě pořizování fotografií a videí, ve kterých je nejvíce emocí. Ostatně, právě na emoce sází Apple odjakživa.

iPhone 11 Pro: Vše, co o prvním profesionálním telefonu od Applu potřebujete vědět

Zdroj
9To5Mac

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button