Novinky

Objevil se další příběh člověka, jemuž Apple Watch Series 4 zachránily život

Včera jsme vám přinesli článek o stanovisku odborníků na léčbu srdečních chorob, kteří se vyjádřili k funkci měření EKG na Apple Watch Series 4. Ti se jednohlasně shodli na tom, že Apple Watch jsou jednoznačně užitečným fitness doplňkem. V případě měření EKG však máme brát výsledky se značnou rezervou. Většina uživatelů Apple Watch Series 4 jsou totiž mladí lidé, u nichž se problémy se srdcem objevují spíše sporadicky. Vlivem nejrůznějších anomálií a chyb to může podle lékařů vést ke zbytečné panice, která zbytečně zatěžuje zdravotnický aparát.

V přímém rozporu je nedávná zpráva o muži ze státu New Hampshire, u něhož Apple Watch Series 4 odhalily atriální fibrilaci. Barry Maden pro WMUR uvedl, že si Apple Watch původně koupil kvůli úplně jiné vlastnosti poté, co utrpěl zranění mozku. Jednou z funkcionalit nových Apple Watch je detekce pádu, čímž chtěl uživatel zabránit tomu, aby při další nehodě zůstal bez pomoci ležet na zemni. Pokud totiž hodinky zaregistrují pád a uživatel neprovede interakci, spustí se volání na tísňovou linku.

Proč se lékaři bojí chytrých hodinek Apple Watch Series 4 a jejich funkce pro měření EKG?

Barry Maden ovšem dostal během nošení Apple Watch Series 4 notifikaci oznamující podezření na atriální fibrilaci. Na tomto základě se muž rozhodl navštívit pohotovost, kde ho lékaři podrobili dalšímu měření EKG za pomoci profesionálního vybavení. To nakonec potvrdilo, že srdce Barryho Madena má skutečně nepravidelný rytmus.

Nejde přitom o ojedinělý případ, kdy Apple Watch Series 4 dokázaly majitele upozornit na problémy se srdcem. V prosinci minulého roku se objevil příběh dalšího uživatele se stejnou srdeční vadou (článek zde), kterou se podařilo odhalit díky chytrým hodinkám od Applu.

Ať je názor lékařů jakýkoli, na světě jsou již první případy, kde Apple Watch Series 4 sehrály důležitou roli v životě jejich majitelů.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close