Novinky

Apple Watch Series 4 upozornily svého majitele na vážné onemocnění srdce. Podle doktorů mu zachránily život

Apple před několika dny uvolnil aktualizaci operačního systému watchOS 5.1.2 (článek zde), která u Apple Watch Series 4 odemkla funkci pro měření EKG. Řada uživatelů se okamžitě rozhodla tuto novinku vyzkoušet. Zatímco většina z nich byla nadšená z toho, že se dočkala bezproblémového výsledku, někteří bohužel takové štěstí neměli. Jeden z uživatelů se dokonce rozhodl o svůj příběh podělit v diskuzi na Redditu.

Jakmile se jeho hodinky aktualizovaly na poslední verzi watchOS, rozhodl se funkci pro měření EKG vyzkoušet. Hodinky mu ovšem zahlásily neočekávaný výsledek obsahující hlášku o možné atriální fibrilaci, která patří mezi nejrozšířenější onemocnění srdečního rytmu.

Apple Watch Series 4 zachránily lidský život

Aby vyloučil chybu, rozhodl se pro opakovaná měření, které vždy vykázaly stejný výsledek. Situace se nezměnila ani při měření na druhé ruce, což začalo pomalu rozhánět jeho pochybnosti. Hodinky ve finále půjčil své ženě, které Apple Watch ukázaly zcela korektní funkci srdečního rytmu.

Tento fakt přiměl uživatele nakonec zamířit do nemocnice. Když popsal svůj problém, ordinující lékař na nic nečekal a okamžitě pacienta podrobil vyšetření. To zahrnovalo kontrolu na profesionálním EKG zařízení, které ohlásilo stejnou srdeční vadu jako Apple Watch Series 4.

Vyšetřující lékař pravděpodobně patřil mezi technologické nadšence, jelikož o nové funkci u Apple Watch Series 4 věděl. Přiznal se dokonce, že po vydání aktualizace očekával plnou čekárnu zbytečně vyděšených pacientů. Tento případ ovšem ukázal, že technologie Applu pro měření EKG je na velmi vyspělé úrovni a dokáže bez nadsázky zachraňovat lidské životy.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button