Novinky

Nový patent ukazuje Apple Pencil se senzorem rozpoznání barev

V dobách Steva Jobse se technologičtí průkopníci snažili zbavit svět takzvaných stylusů, které byly v nultých letech běžnou součástí každého dotykového telefonu. Proto Steve Jobs představil světu iPhone, který se nejlépe ovládal prstem. O desetiletí později se ovšem Apple k ideji tyčinky pro ovládání dotykového displeje přece jen vrátil. Tentokrát to ovšem byla chytrá tužka Apple Pencil, která se stala prodlouženou rukou iPadu Pro. Dnes je Apple Pencil nepostradatelným pomocníkem mnoha profesionálů. Aktuálně je v prodeji už druhá generace tužky od Applu.

Zdroj: macrumors.com

Aby ovšem Apple dokázal své zákazníky zaujmout i v budoucnu, nezbývá mu nic jiného než se produkty neustále inovovat, a to platí i o tak jednoduchém zařízení, jakým je Apple Pencil. Poslední zveřejněný patent ukazuje, jakých směrem se toto zařízení může v dohledné době posunout. Apple si totiž nechal patentovat technologii, která by měla být schopna identifikovat barvy a přenést je do digitálního světa. Apple Pencil by se tak stala naprosto klíčovou pomůckou například pro grafiky.

Apple Silicon přichází. Ještě letos dostane nové procesory MacBook Pro a možná i MacBook Air

Patent popisuje stylus vybavený senzorem schopným detekovat barvy. V reálném světě by tato funkce mohla vypadat tak, že uživatel nasměruje hrot tužky například na květinu. Senzor rozpozná barvu a tu může následně přenést na obrazovku iPadu. Apple ve svém patentu naznačuje také to, že funkce by mohla být použitelná i pro nejrůznější zdravotní funkce. Je zřejmé, že společnost jako Apple prakticky denně registruje nejrůznější patenty, z nichž většina se aplikace do skutečného produktu ani nedočká. V tomto případě by se však mohlo jednat o velmi zajímavou funkci, kterou by uživatelé z řad profesionálů jistě ocenili.

Zdroj
Macrumors.com

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button