Novinky

Nový MacBook Pro přichází s řešením největšího nedostatku, který byl Applu často vytýkán

Jednou z novinek u nového MacBooku Pro je inovovaná klávesnice s motýlkovým mechanismem. Jde v pořadí o třetí generaci, která má řešit jeden z často skloňovaných neduhů. Applu bylo často vytýkáno, že klávesnice na MacBooku a MacBooku Pro je nepříjemně hlučná. Z vlastní zkušenosti můžeme tento fakt potvrdit. Pokud například píšete v tichém prostředí, vaše okolí vás rozhodně nepřeslechne. Vlivem extrémně nízkého zdvihu tlačítek a netlumených dorazů dochází k charakteristickému klapání, které může některým uživatelům vadit.

Podle prvních reakcí testerů to vypadá, že touto nepříjemnou vlastností nové modely MacBook Pro již netrpí. S dalším poměrně zajímavým zjištěním přišli autoři webu iFixit, kteří opět nelenili a aktuální revizi MacBooků rozebrali do posledního šroubku. Při rozborce klávesnice narazili na silikonovou membránu, která je umístěna pod každým tlačítkem.

Recenze MacBook Pro 2017 s Touch Bar: když budoucnost dorazí o pár let dřív

Apple zabil dvě mouchy jednou ranou

Podle iFixit je to právě silikonová membrána, která plní funkci tlumiče. Díky tomu je klávesnice na MacBooku Pro o poznání tišší. Zároveň jde o ochranný prvek, který zabraňuje kontaminaci prachovými částicemi či jinými nečistotami. Apple tím evidentně zabil dvě mouchy jednou ranou. Nedávno totiž vyplulo na povrch, že kalifornský výrobce musí čelit řadě stížností na vady spojené se zasekáváním tlačítek klávesnice.

V nepřímé návaznosti Apple oznámil spuštění speciálního programu na bezplatnou výměnu klávesnic (článek zde), která se vztahuje na nové MacBooky s „motýlkovou“ klávesnicí první a druhé generace. Jakkoli se o Applu hovoří jako o výrobci, co ignoruje požadavky svých zákazníků, u aktuální revize modelu MacBook Pro dokázal pravý opak. Kromě již zmíněné klávesnice ukojil také potřeby profesionálních uživatelů, kteří nyní dostali mnohem širší možnosti individuální konfigurace. MacBook Pro se tak může proměnit na nekompromisní bestii s brutálním výkonem. Jen je třeba počítat s poměrně tučným příplatkem.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

4 Komentáře

  1. Citace:
    “S dalším poměrně zajímavým zjištěním přišly autoři webu iFixit, kteří opět nelenili a aktuální revizi MacBooků rozebrali do posledního šroubku. Při rozborce klávesnice narazily na silikonovou membránu, která je umístěna pod každým tlačítkem.”

    To jako fakt? Autoři (muži / muži i ženy) přišlY?? Pak správně rozebrali a pak zase narazilY??
    Nás I/Y učili (učitelé i učitelky) asi tak v páté třídě základní školy. A vás?

  2. Jsem rad ze to Apple konečně vyresil. Jen je skoda ze s tim prisli az tri roky po uvedeni první generace. Nevíte jestli je lepsi i chlazení? V diskuzich se objevovalo dost stížností ze MacBooky nepříjemne topi

  3. Hmmm pěkný a tleskam Apple. Mam za sebou 2 reklamace klávesnice na MacBooku. K notebooku se chovam slusne a přesto se mi zadrhavani klaves nevyhlo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button