Novinky

Máte problém s klávesnicí na MacBooku? Apple spustil servisní program na její bezplatnou výměnu

V Americe se v posledních týdnech rozhořela bouřlivá diskuze nad klávesnicemi, které Apple používá u nových MacBooků. Celá kauza se točila kolem přibývajících stížností ze strany uživatelů, kteří registrují problémy s mechanismem jednotlivých kláves. O vážnosti situace mimo jiné svědčí fakt, že na kalifornského výrobce bylo podáno hned několik žalob.

Recenze Retina MacBook: Dotek budoucnosti

Společně s uvedením první generace MacBooku byla představena také zbrusu nová klávesnice s extrémně nízkým zdvihem. Každé tlačítko využívá „motýlkového“ mechanismu, který má být podle Applu mnohem citlivější a lépe reagovat. V praxi se ovšem ukázalo, že vlivem minimálního prostoru může snadno dojít k zasekávání kláves. Na diskuzních fórech lze nezřídka narazit na zkušenosti majitelů, kteří si stěžují na to, že stisknuté tlačítko se nevrací do původní polohy.

Apple zpočátku podobné výtky ignoroval a přijaté reklamační návrhy odmítal s tím, že vada je způsobena nevhodným používáním. S narůstajícím počtem stížností a nevole ze strany spotřebitelů v Cupertinu svůj postoj nakonec přehodnotili a spustili servisní program pro vybrané modely MacBooků a MacBooků Pro.

Recenze Retina MacBook: Dotek budoucnosti

Pro naše zákazníky jsme spustili servisní program, který pokrývá malé procento vadných klávesnic u některých modelů MacBook a MacBook Pro vykazující jedno z následujících chování: písmena nebo znaky, které se náhodně nemusí objevit po stisknutí konkrétní klávesy a špatné či nekonzistentní reakce na stisknutí.“ Apple dále dodává, že servis může zahrnovat výměnu buď konkrétního tlačítka či kompletně celé klávesnice.

Seznam MacBooků, na které se vztahuje servisní program:

  • MacBook (Retina, 12palcový, Early 2015)
  • MacBook (Retina, 12palcový, Early 2016)
  • MacBook (Retina, 12palcový, 2017)
  • MacBook Pro (13­palcový, 2016)
  • MacBook Pro (13palcový, 2017)
  • MacBook Pro (13palcový, 2016 s Touch Barem)
  • MacBook Pro (13palcový, 2017 s Touch Barem)
  • MacBook Pro (15palcový, 2016)
  • MacBook Pro (15palcový, 2017)

Z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že klávesnice na novém MacBooku a MacBooku Pro je opravdu náchylnější. Díky titěrným rozměrům stačí pár drobků ze svačiny a rázem je neštěstí na světě. Vada se může projevit také když si budete dávat pozor. Mezi klávesou a spínačem je pouze minimální vůle, což vlivem postupného ulpívání prachových částic může zapříčinit selhání celého mechanismu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button