Novinky

Nový iMac už klepe na dveře. Na nový design ovšem zapomeňte, veškeré změny se odehrají pouze pod kapotou

V posledních dnech se to jenom hemží spekulacemi, které mají společný základ – příchod nového počítače s logem Applu. Téměř všechny zdroje se přitom shodují na tom, že půjde o nový iMac, jehož debut má přijít v horizontu následujících dnů či maximálně několika týdnů. Tuto domněnku nově potvrdil i Jon Prosser, který se řadí mezi nejspolehlivější zdroje s napojením na zákulisí Applu. Jeden z jeho posledních tweetů hovoří jasně – „pokud vyhlížíte nový iMac, dočkáte se v srpnu“. Tímto tvrzením se Prosser vyjádřil ke spekulacím, že Apple představí nový iMac ještě v tomto týdnu.

Nové vnitřnosti ve starém těle

Dodací lhůty pro stávající model iMacu se aktuálně prodloužily na několik týdnů, což řadu pozorovatelů vede k domněnce, že další generace může být už za rohem. Důležité je také zmínit, že v této souvislosti se často hovoří o novém designu. Ačkoli by si to iMac rozhodně zasloužil, letos nový kabátek ještě nedostane. Veškeré změny se opět odehrají pod kapotou, kam se nastěhuje nový hardware v čele s procesory Intel Core desáté generace.

Zdroj: Unsplash

Určitě není pochyb o tom, že Apple chystá redesign iMacu, nicméně nedává smysl, aby tak učinil u letošní revize. Tento trumf pravděpodobně vytáhne až s chystanou generací, kterou bude pohánět ARMový čipset Apple Silicon. Á propos první Mac s Apple Silicon procesorem na palubě má dorazit ještě letos.

V zákulisí se šušká, že půjde o nástupce 13“ MacBooku Pro, respektive laptop, který má svým výkonem oslovit náročnější část publika. Celý proces přechodu Maců na ARM procesory má podle Applu zabrat dva roky. Osobně jsem nejvíce zvědavý, jak se Apple popere s transformací u svých nejvýkonnějších strojů, jako iMac Pro či Mac Pro.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button