Novinky

Apple možná ještě tento týden představí poslední iMac s procesorem od Intelu

Už několikrát jsme psali o tom, že Apple hodlá ještě letos představit nové počítače, které nabídnou procesory Apple Silicon, které si značka bude vyvíjet sama. Začne tím několikaletý proces, během něhož na vlastní čipy přejdou všechny počítače od Applu. Nyní se na Twitteru objevila informace o tom, že Apple by během tohoto týdne mohl světu představit nový Mac. Půjde ale o počítač s procesorem od Intelu. Na našlapané stroje s Apple Silicon si tak budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Zdroj: ALTRD

Únik nepředpokládá, že se novinky dočkají nějakých designových změn. Ty by se měly týkat právě těch počítačů, které budou postupně přecházet na Apple Silicon. Místo toho se tak v tomto týdnu nejspíše dočkáme pouze drobného vylepšení po hardwarové stránce. Ostatně podobnými upgrady procházejí počítače iMac poměrně pravidelně. Poslední designové omlazení totiž proběhlo před dlouhými osmi lety. Zcela nový iMac je už však nejspíše také téměř za dveřmi. Množství zdrojů totiž uvádí, že stolní počítače od Applu s vlastním procesorem, budou představeny ještě během letošního roku. Jiní ovšem uvádí, že si budeme muset počkat až na rok 2021.

Apple nepřímo potvrdil, že další Mac s Apple Silicon dostane TrueDepth kameru s podporou Face ID

Informace o tom, že pravděpodobně poslední iMac s procesorem od Intelu, se ukáže ještě tento týden, potvrdily i zdroje magazínu 9to5mac. Těm ale oponuje leaker Jon Posser, podle jehož informací si budeme muset počkat až do srpna. Všechny kusé informace se však shodují na tom, že lehce omlazený iMac se ukáže ještě v létě. Pak už bude cesta volná pro iMac s procesory Apple Silicon. Na ty se ostatně zájemci o nový stolní počítač od Applu jistě těší mnohem více.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button