Novinky

Nový iMac klepe na dveře. Po osmi letech dorazí s novým designem a konečně pohřbí plotnové disky

Apple se pravděpodobně chystá již velice brzy představit nový iMac. Podle několika na sobě nezávislých zdrojů se údajně dočkáme už koncem tohoto měsíce v rámci nadcházející vývojářské konference WWDC 2020.

Po více než osmi letech má iMac dorazit ve zbrusu novém kabátku, který bude údajně vycházet z kontur monitoru Apple Pro Display XDR. To bude v praxi znamenat štíhlé rámečky kolem zobrazovacího panelu a obecně přepracovaný typ konstrukce, který bude lépe korespondovat se současnými trendy. Ačkoli nynější iMac či iMac Pro patří mezi výkonné mašiny, z hlediska designu už nepatří mezi dvakrát atraktivní kousky. Zub času je zkrátka neúprosný, takže je opravdu nejvyšší čas to napravit.

Zdroj: ALTRD

Vnější skořápka ovšem nebude tím jediným, co Apple vylepší. Všechny chystané verze nového iMacu mají být osazeny výhradně SSD úložišti, které doplní bezpečností čip Apple T2 a grafické karty od AMD.

Zdroj: ALTRD

Dříve publikované zvěsti hovořily o tom, že další iMac se pochlubí novým typem procesoru vycházejícího s ARM architektury. Tuto domněnku však můžeme téměř s jistotou vyloučit. Je totiž veřejným tajemstvím, že Apple ještě nemá k dispozici finální návrh vlastního procesoru.

Hlavní pohonnou jednotkou nového iMacu se tak opět stanou procesory Intel Core desáté generace. Velký otazník však visí nad cenovkou. Pokud z nabídky zmizí stávající modelová řada, existuje šance, že ceny nových iMaců zůstanou na stejných či podobných cenách. V opačném případě lze očekávat zdražení, které jistě žádného uživatele příliš nepotěší.

Zdroj: ALTRD

Pokud se naplní výše zmíněná šuškanda, zásadní novinky se určitě odehrají také v macOS. Apple bude chtít dozajista nalákat zákazníky k nákupu nových strojů, které podpoří nový operační systém, respektive přidané funkce stavěné na míru novému hardwaru.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button