Novinky

Novinky v iOS 14 Beta 6: Prostorový zvuk pro AirPods a řada drobných vylepšení

Apple ve včerejších večerních hodinách vydal již 6. vývojářské beta verze svých systémů. Jmenovitě se jedná o iOS & iPadOS 14, watchOS 7 a tvOS 14. Pro mnohé byla tato aktualizace překvapením. Apple “porušil” svůj 14 denní rozvrh vydávání beta verzí operačních systémů. Ovšem ostřílenější beta testeři už vědí, že čím více se blížíme podzimnímu finálovému vydání, tím se interval vydávání beta verzí zkracuje. A to ze 14 dní na pouhý týden. Apple ladí poslední detaily a chystá se na ostré spuštění.

6. beta verze je oproti 5. o poznání menší. Na mém iPhonu 11 Pro Max má 6. beta pouhých 437,9 MB. Kdežto aktualizace na 5. beta verzi měla 1,82GB. Už velikost nám tedy naznačuje, že by se mělo jednat o pouhé vyladění detailů a drobností. 

Kolem desáté hodiny večer byly vypuštěny i veřejné bety výše jmenovaných systémů.

Seznam novinek

 • Pokud půjdete do Nastavení > Zpřístupnění > AirPody > úplně dole nyní najdete Prostorový zvuk.
 • V Nastavení bylo změněno pořadí aplikací – Mapy, Kompas, Safari, Měření, Akcie, Přeložit, Zdraví a Zkratky.
 • Když v Nastavení kliknete na Připomínky, telefon vám dá haptickou a zvukovou odezvu.
 • Při otevření aplikace Mapy se zobrazí nová uvítací obrazovka s vysvětlivkami, co Mapy přináší v iOS 14 nového. 
 • Složky mají opět více čtvercový tvar, jako tomu bylo v betách 1, 2, 3 a 4. 

Osobní zkušenost po pár hodinách

Při zkoušení Prostorového zvuku jsem přišel na poměrně úsměvný bug. Po připojení mých AirPods Pro se v horní části ukáže baner, který informuje o připojení sluchátek. Tuto novinku iOS 14 přináší. V nové beta verzi ale baner ukazuje místo názvu vašich sluchátek a statusu připojeno / odpojeno pouze text z kódu.

Pocitově mi celý systém přijde o poznání rychlejší, než předchozí beta verze. Rozhodně jsme velice blízko GM verzi systému. O dalších případných novinkách vás budeme informovat. 

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

6 Komentáře

 1. Dobrý den mám iOS 14 beta 6 a mám problém z baterii když klesne třeba na 40% po restartovani my naskočí na 55% kondice ukazuje 100% muže to být betou ? Dekuji

  1. Dobrý den, určitě to možné je. Proto se nedoporučuje isntalovat beta verze systémů na primární zařízení. Nicméně nezoufejte, dnes se očekává beta 7.

    1. Nenapsal jste jaký máte iPhone, popřípadě jak je starý, ale podobné chování je nezřídka projevem odcházející baterky. Zároveň je však dost možné, že jde o softwarový bug v betě iOS 14.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button