Novinky

Seznam novinek v iOS 14 Beta 5: blížíme se do finále?

Včera v podvečer Apple vydal další vývojářské beta verze svých systémů. Konkrétně se jedná o 5. verze iOS, iPadOS a tvOS 14, watchOS 7. MacOS Big Sur se zatím nové bety nedočkal.

Poznámka autora: Apple právě (19.8.2020, 19:00) vydal i veřejné beta verze. Takže vy odvážnější neváhejte a utíkejte testovat!

Novinky

Polohové služby

  • jako první si po zapnutí telefonu s 5. betou všimnete okna, které vás žádá o povolení k polohovým službám i ve widgetech, které to potřebují (např. Počasí, Mapy apod.) Toto nastavení najdete i v Nastavení -> Soukromí -> Polohové služby -> např. Počasí -> While Using the App or Widgets.

Budík, Kalendář, Připomínky

  • Do všech aplikací, ve kterých potřebujete nastavit nějaký datum a čas – např. Budík se vrátila možnost nastavovat čas pomocí rolování. Stále máte k dispozici číselnou klávesnici, ale je zde i možnost čas nastavit pomocí rolování přes čísla, jak jste byli zvyklí před iOS 14.

Fotky

  • V Nastavení -> Fotky nyní najdeme položku Hidden Album, která nám umožní skrýt / zobrazit album se skrytými fotografiemi.

Složky

  • Otevřená složka má užší a vyšší podobu. Na iPhonu X a novějších to vypadá lépe vzhledem k protáhlejšímu displeji. 

Zkratky

  • Při otevření aplikace Zkratky se zobrazí nová uvítací obrazovka s informacemi o novinkách v aplikaci. 

News

  • Byl přidán nový obrovský widget News, který nelze přidat na plochu. Pouze do obrazovky pro widgety úplně vlevo. Nicméně aplikace News není v ČR podporována. 

Widget Kalendář

  • Konečně jsme se dočkali českého překladu pro názvy dnů a měsíců.

Osobní zkušenosti

Za zhruba 2 hodiny používání musím říct, že systém šlape opravdu dobře a je poznat, že se již brzy dočkáme ostré verze pro veřejnost. V 5. betě byl odstraněn bug, který znemožňoval použití klávesnice při sdílení fotek a obecně jsem měl s klávesnicí na 4. betě dost problémů, které pravděpodobně v nové betě již nejsou.

Další novinky se budou nejspíše objevovat postupem času. Vše pro vás sledujeme a článek budeme aktualizovat o další objevené novinky a jak je na tom 5. beta s výdrží baterie.

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button