Novinky

Nově představený Sonos Move 2 přináší skutečné stereo, prémiový zvuk a 24hodinovou výdrž

Společnost Sonos oficiálně představila druhou generaci oblíbeného reproduktoru Move 2, který si bere to nejlepší od svého předchůdce a navrch přidává řádnou porci vylepšení. Nadále zde zůstává dvojí možnost připojení. Primární WiFi zde totiž doplňuje Bluetooth 5, díky čemuž lze reproduktor provozovat i mimo dosah domácí sítě. 

Sonos Move 2 si zachoval také zvýšenou odolnost stvrzenou certifikací IP56, nativní podporu pro hlasové ovládání a automatickou kalibraci zvukového projevu skrze technologii Trueplay. Zásadní posun se však odehrál v oblasti výdrže. Integrovaný akumulátor nabídne v porovnání s předchozí generací dvojnásobnou délku poslechu. Budoucí uživatelé si navíc mohou vybrat z celkem tří barevných variant a doplňkového příslušenství v podobě transportního obalu.

Je také příjemné vidět, že Sonos myslí na životní prostředí a udržitelnost. Nový Sonos Move 2 má v nečinném režimu o 40 % nižší spotřebu než původní model a využívá recyklované plasty. Z uživatelského hlediska pak nejvíce potěší vyměnitelná baterie, což u produktů ze stejné kategorie nebývá rozhodně zvykem.

Je to kus poctivého reproduktoru

Na začátek je dobré zmínit, že Sonos Move 2 je stále pořádný macek. Ačkoli spadá do kategorie přenosných reproduktorů, je třeba počítat s tím, že v batohu se celkem pronese. Vnější rozměry činí 160 x 127 x 241 mm, hmotnost se zastavila na hodnotě 3 kilogramy. Z toho už může být zřejmé, že Move 2 nebude z hlediska zvukového projevu žádné ořezávátko.

Pod perforovanou čelní stranou se nachází dvojice do stran mířených tweeterů, které doprovází basový měnič. Důležité je v tomto směru dodat, že Move 2 přináší prostorový stereo zvuk, což jeho předchůdce neuměl. Sonos šel tak daleko, že kompletně přepracoval akustickou architekturu, což má být poznat už na první poslech. Zde se sluší mimo jiné dodat, že již původní Sonos Move (recenze) nabízel nadstandardní kvalitu zvukového projevu, takže v tomto směru se máme rozhodně na co těšit.

Všestranný zvuk v odolném těle

Pro ještě hlubší zážitek z poslechu lze propojit dva reproduktory Sonos Move 2, které se pak chovají jako jedna stereo soustava. Samozřejmostí je také možnost integrace do multiroom systému Sonosu či podpora protokolu AirPlay 2. V případě potřeby lze reproduktor přepnout do Bluetooth režimu. To se hodí zejména v momentech, kdy jste mimo dosah Wi-Fi, nebo když se chcete k reproduktoru připojit z jiného zařízení.

„Snažíme se vytvářet zvukové zážitky, které v nás zanechají větší dojem, bez ohledu na to, s kým a kde se zrovna nacházíme. Move 2 posouvá náš závazek k pohlcujícímu poslechu tím, že přináší stereo zvuk do našeho nejoblíbenějšího přenosného zařízení se stejnou akustikou a designem nové generace, jaký jsme nedávno představili u reproduktorů Era,” říká Patrick Spence, generální ředitel společnosti Sonos.

Design novinky vychází z osvědčené koncepce, na které nebylo třeba prakticky nic měnit. Zůstává tedy pogumovaná dolní část, v jejíž útrobách se nachází vyměnitelný akumulátor. Jelikož se počítá s tím, že reproduktor bude sloužit jako hudební doprovod u bazénu, na terasách či pergolách, tak výrobce nezapomněl ani na zvýšenou odolnost. Konstrukce splňuje certifikaci IP56, takže je odolná vůči prachu, prachu a slunečnímu záření. Tělo reproduktoru má do jisté míry odolat také pádům, nicméně v tomto bychom byli raději opatrní. Přeci jen se bavíme o relativně těžkém reproduktoru. Na druhou stranu je fajn vědět, že pád ze stolu by mu neměl nijak zásadně ublížit.

Klidně nabije i váš mobil

Po vzoru letos uvedených reproduktorů Sonos Era 100 a Era 300 se na vrchní části objevil nový ovládací panel s dotykovou lištou pro regulaci hlasitosti a základní ovládání přehrávače. Na zadní straně pak najdeme přepínač, který natvrdo odpojí mikrofony a USB-C port. Ten zde může sloužit hned několika způsoby. Kromě napájení jej lze využít také pro reverzní nabíjení. To znamená, že z reproduktoru si můžete například dobít svůj telefon a jiné zařízení. Za pomoci adaptérů Sonos Line-In pak můžete Move 2 připojit ke gramofonu, počítači či jinému zdroji zvuku.

Výdrž na rozdávání

Velice důležitým parametrem je samotná výdrž. Podle tabulkových parametrů se tu bavíme o 24 hodinách na jedno nabití. První generace deklarovala 11hodinovou výdrž, takže v této oblasti si Sonos Move zásadně polepšil. Součástí balení je také bezdrátová nabíjecí stanice.

Move 2 bude dostupný ve třech barevných variantách – černá, bílá a olivově zelená. K dispozici bude také cestovní pouzdro usnadňující transport reproduktoru mimo domácí prostředí. Jde však o doplňkové příslušenství, které je nutné dokoupit zvlášť.

Sonos Move 2: cena a dostupnost

Sonos Move 2 bude v prodeji od 20. září za 12 490 Kč. Olivově zelená varianta bude k dostnání exkluzivně v pražské prodejně VOIX. Cestovní obal pak vyjde na 2 290 korun. Pokud se chcete dozvědět, jak Move 2 hraje a nakolik je lepší v porovnání s předchozí generací, nezapomeňte nás sledovat. V dohledné době se totiž můžete těšit na podrobnou recenzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button