Novinky

Nové generace Apple TV bychom se mohli dočkat už v první polovině příštího roku. Co nabídne za výbavu?

Podle nejnovějších spekulací již Apple pracuje na nové verzi Apple TV a její představení plánuje na příští rok, tedy dva roky po představení současného modelu. Oproti aktuální generaci má přinést několik zajímavých vylepšení, které mohou uživatelům starších generací Apple TV bezpochyby udělat radost a možná je i přemluvit ke koupi. Jaké benefity tedy nová Apple TV přinese a proč by mohla přesvědčit uživatele starších variant k upgradu?

Nový čip

Jednou z nejhlavnějších novinek bude procesor. Ačkoliv je čip A15 Bionic v aktuální Apple TV stále solidním základem, tak z hlediska hraní her by někteří uživatelé uvítali výkonnostní nárůst. Jelikož Apple nenavrhuje čipy přímo pro tento druh zařízení, ale přebírá je z iPhonu, tak zde máme dva scénáře, k nimž by mohlo dojít. Buď by nová Apple TV mohla dostat loňský procesor A16 Bionic, jenž se nachází například v iPhone 14 Pro či základním iPhone 15 nebo nový A17 Pro z iPhone 15 Pro (recenze). Zejména druhá volba by poté umožnila hrát na Apple TV hry s téměř totožnou kvalitou obrazu jako na konzolích a přinést tak hráčům lepší herní zážitek. Další zdroje však bohužel své předpovědi směřují spíše na loňský čip A16 kvůli nižším nákladům na výrobu. Každopádně nárůst výkonu by byl v obou případech velmi slušný.

Vylepšená konektivita

Dle posledních spekulací se chystá vylepšení také z hlediska konektivity. Obměnou má projít Bluetooth modem, čímž by se z původní verze 5.0 dočkala Apple TV přechodu na Bluetooth 5.3. Tato novinka by poté zajistila lepší stabilitu připojení při využívání této technologie.

Zdroj: Apple

Dále se mluví například o vylepšení Wi-Fi standardu z Wi-Fi 6 na Wi-Fi verze 6E či dokonce Wi-Fi 7. Podle našeho názoru jde spíše o méně pravděpodobný scénář, k jehož naplnění s nejvyšší pravděpodobností nedojde. Implementace nového Wi-Fi modemu samozřejmě není vyloučena, ale zatím se neobjevily žádné věrohodnější úniky, které by této domněnce nahrávaly.

Design zůstane pořád stejný

Pokud se podíváme na Apple TV za posledních několik let, jedná se v podstatě o stále stejnou krabičku. Designové změny se tedy pravděpodobně neplánují ani pro následující generaci a na pohled tedy bude vypadat totožně jako stávající model.

Jaká bude cena?

Cena za základní Apple TV s 64 GB pamětí a Wi-Fi připojením bez ethernetu činí 4 190 korun. Dobře informovaný analytik Ming-Chi Kuo loni předpověděl, že očekává zlevnění Apple TV z původních 129 amerických dolarů na zhruba 100 dolarů. U nás by tím pádem mohla cena klesnout též, což by potencionálním kupcům určitě udělalo radost. Představení nové Apple TV se očekává v první polovině příštího roku. Pravděpodobně bude tedy uvedena buď v březnu nebo dubnu na jarní Apple Keynote.

Nakonec bych jako vždy rád zmínil, že ačkoliv mohou působit tyto spekulace jakkoliv věrohodně, stále se jedná o neoficiální informace. Jak bude vypadat skutečná výbava a kdy proběhne oficiální debut, ví pouze vybraná hrstka lidí v Applu.

A co vy – používáte nynější verzi Apple TV či uvažujete nad její koupí? Popřípadě používáte řešení implementované do chytrých televizí a Apple TV vám nijak nechybí? Dejte nám vědět v diskuzi.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Mame Apple TV 4K s 64GB – verze 2021 a dokud bude fungovat, tak u ni zustaneme. Nejak mi nenapada cim by Apple presvedcil k upgradu 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button