Novinky

Nová generace MacBooku Pro klepe na dveře. Novinek nás čeká pěkná hromada

Od představení nového čipsetu M1 uběhl nějaký čas a už se objevuje několik spekulací, co bude dál. V listopadové várce nových produktů jsme se dočkali nového MacBooku Pro, MacBooku Air a Macu mini. Ve všech těchto zařízeních se skrývá revoluční čipset M1. Čerstvé spekulace se točí kolem další generace MacBooku Pro, která s sebou přinese několik zajímavých novinek. 

Autorem těchto spekulací je redaktor magazínu Bloomberg, Mark Gurman. Jako první zmínil Gurman způsob nabíjení nového MacBooku. Aktuální MacBooky Pro dobijete pomocí USB-C kabelu, to by se ale u nového Pro modelu mělo změnit. Apple by se totiž měl vrátit k původní MagSafe technologii, kterou najdete u starších modelů MacBooku. Dále Mark Gurman tvrdí, že i nadále na MacBooku Pro zůstanou dva páry USB-C portů. 

Jako další věc, kterou Gurman zmínil, je displej, kterým nový MacBook Pro bude disponovat. Údajně by Apple měl zvolit jasnější a více kontrastnější panely. V vnitru se samozřejmě bude skrývat i Apple Silicon SoC, který by údajně měl nabízet podstatně výkonnější grafickou část.

Zdroj: Viktor Kadar

Dále Gurman zmínil design nového modelu. Mark Gurman si myslí, že novinka bude velmi podobná předešlým modelům a že se nemáme těšit na nic nového. Známý analytik Ming-Chi Kuo si na druhou stranu myslí, že bychom se měli dočkat podobného designového jazyka, jakým disponují poslední iPhony 12. Kuo od svých zdrojů také slyšel, že by se měl na novém modelu objevit i Touch Bar, ale Gurman tuto domněnku zpochybňuje. Ať už to dopadne v tomto směru jakkoli, máme se rozhodně na co těšit. Co myslíte?

Zdroj
Zdroj

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button