Novinky

Klinická smrt bývalé Nokie pokračuje. Microsoft ruší 1850 pracovních míst

Tehdejší neotřesitelný vládce mobilního průmyslu – Nokia je už od roku 2014 v rukou Microsoftu, který se její stále upadající divizi chytrých telefonů snaží zuby nechty udržet nad vodou. V rámci usporných opatření se dokonce Microsoft tento týden rozhodl, že výrobu klasických tlačítkových telefonů za 350 milionů dolarů odprodá firmě, která spadá pod společnost Foxconn, tedy dvorního dodavatele Applu. Z klenotu finského technologického průmyslu už tak zbyla pouze výroba smartphonů s označenám Lumia, jejíž prodeje jsou však stále hluboko pod očekáváním nových amerických majitelů.

1241e6f5-16c6-4a5f-8428-bf2b62118839

Včera dokonce Microsoft oznámil, že v rámci úsporných opratření hodlá z bývalé Nokie propustit 1850 zaměstnanců, přičemž většina pracovních míst zanikne právě v domácím Finsku. Konkrétně jde o 1350 míst hlavně ve vývojových odděleních. Zbylých 500 pracovníků bude propuštěno v dalších světových závodech Nokie.  Microsoft navíc oznámil, že letos už žádný smartphone pod logem Lumia nepředstaví.

Nostalgiky může alespoň trochu potěšit fakt, že název Nokia zatím nevymře. V rámci prodeje divize “hloupých” telefonů totiž společnost HMD se sídlem ve Finsku získala na 10 let právo na značku Nokia, kterou bude poskytovat právě Foxconnu, který se o komplementaci novodobých Nokií postará.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button