Novinky

Nissan GT-R řízený ovladačem? Hranice mezi hrou a skutečností definitivně padly

Že se videohry čím dál více přibližují skutečnosti bereme dnes jako samozřejmost. Své místo na trhu si už dokonce našla i virtuální realita, která by nejnovější tituly měla povznést právě na úroveň, kdy bude těžké rozeznat hranici mezi hrou a realitou (jestli jde o krok správným směrem, nechám čistě na vašem posouzení).

A právě o takové „virtuálně-reálné“ realitě něco ví i profesionální závodník Jann Mardenborough, který dostal možnost řídit skutečné auto pomocí Playstation ovladače. Jak se takový nápad dá vlastně zrealizovat? Úplně jednoduše. Stačí vám jeden závodní speciál Nissan GT-R/C, čtveřice robotů, jež budou ovládat volant a pedály, mikropočítač pro přenos signálů z ovladače do řídícího systému a DualShock 4. Pak už jen stačí vzlétnout s vrtulníkem a z pohodlí kokpitu prohánět svůj nový vůz rychlostí až 210 kilometrů v hodině. Přesně jako ve hře Gran Turismo.

Pokud vám to zní šíleně, tak zřejmě nejste sami. Ostatně, i sám britský závodník popsal tuhle zkušenost jako neopakovatelnou a epickou. Což o to, reklama na jednu z nejslavnějších závodních her jistě splnila svůj účel. Je jen škoda, že takovou možnost nedostanou i všichni milovníci rychlých kol ve virtuálním světě.

Provětrali jsme Tesla Model X 100D. První SUV, co vám dá křídla

 

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button