Novinky

Tohle musíte mít: Nike ukázal tenisky HyperAdapt, které se dokážou samy zavázat

Filmový snímek Návrat do budoucnosti je mezi příznivci Sci-Fi žánru považován za kultovní záležitost. Jeho tvůrci se stali vzorem pro řadu technologických firem, které postupem času přetransformovali řadu prezentovaných vymožeností v realitu. Namátkou stačí zmínit legendární howerboard od Lexusu či dnes běžné videohovory. Centru pozornosti neunikly ani tenisky, které se dokážou samy zavázat. O jejich výrobu se zasloužila společnost Nike, která představila model HyperAdapt.

nike-hyperadapt-self-lacing-shoes-03_f0cwyu

Na první pohled obyčejná obuv je prošpikovaná elektronikou. Kromě toho, že část podrážky a pata svítí, zvládnou se automaticky zavázat. Po nazutí boty stačí stisknout nenápadné tlačítko ukryté pod textilií a vyčkat, než systém lanek pevně obepne vaši nohu. Zmiňovaná světýlka tu nejsou jen tak náhodou. Svým zbarvením indikují stav nabití akumulátoru. Podle výrobce má kapacita vystačit na dva týdny automatického zavazování. Opětovné nabití je řešeno bezdrátově a slouží k němu dvojice jakýchsi puků, které se přikládají na podrážku v oblasti klenby.

Nejlepší zprávou pro všechny příznivce společnosti Nike je dostupnost ve vybraných prodejnách na území Spojených států. Velkou neznámou prozatím zůstává globální dostupnost a cena, která jistě nebude kdovíjak příznivá.

324fa3cc00000578-3495950-image-a-1_1458262908832

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button