Novinky

Nike začalo prodávat samošněrovací tenisky jako vystřižené z filmu Návrat do budoucnosti

Technologie pronikají čím dál častěji také do oděvního průmyslu, který je v tomto směru jako nepopsaný papír. Začátek první kapitoly se rozhodla napsat společnost Nike, která představila nový model tenisek Nike Adapt BB. Jejich specialitou je samošněrovací mechanismus a možnost propojení s chytrým telefonem.

Možná si nyní říkáte, že o tomhle vynálezu neslyšíte poprvé – a máte rozhodně pravdu. Tenisky Nike Adapt BB jsou totiž přímým pokračovatelem modelu Nike HyperAdapt 1.0 z roku 2016. Počáteční inspirace je ovšem mnohem starší a konkrétně čerpá z kultovního snímku „Návrat do budoucnosti“. Právě v tomto filmu si totiž hlavní aktér užíval speciální obuv, jejichž komerční derivát se objevil v limitované sérii s označením Nike Mag. U první i druhé generace se ovšem jednalo o skutečně exotické kousky, kterým podlehli zejména náruživý sběratelé.

Nike Mag, první generace samošněrovacích tenisek se stala mezi sběrateli svatým grálem

Nike Adapt BB tímto puncem netrpí a obecně se snaží mířit na běžné uživatele. Klíčovou součástí tenisek je modul FitAdapt, který se ukrývá v podrážce každé boty. Součástí každé FitAdapt jednotky je motor napojený na šněrovací systém, akumulátor a několik senzorů.

Sílu šněrování lze upravit buď za pomoci tlačítek na boční straně každé boty nebo prostřednictvím mobilní aplikace. Otázku napájení má na starosti integrovaný akumulátor s kapacitou 505 mAh, který má dle tvrzení výrobce vydržet 10 až 20 dní každodenního provozu. Pro nabití pak stačí boty položit na nabíjecí bezdrátovou podložku využívající standard Qi.

Nyní ale k tomu, co vás pravděpodobně zajímá ze všeho nejvíc. Nike Adapt BB se začne prodávat ve Spojených státech 16. února za cenu 350 dolarů (přibližně 8 tisíc korun bez daně). Kdy se tato novinka podívá také do ostatních regionů, zatím nikdo od Nike neprozradil. Lze však předpokládat, že se tak stane ve druhém čtvrtletí letošního roku.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button