Novinky

Aplikace Nike Training Club konečně dostala podporu pro Apple Watch

Společnost Nike vypustila novou aktualizaci své aplikace Nike Training Club s podporou pro Apple Watch. V segmentu sportovních aplikací je Nike Training Club vnímána jako jeden z nejkomplexnějších nástrojů určených pro osobní trénink. V tiskovém prohlášení se Nike nechalo slyšet, že uvolnění aplikace pro Apple Watch předcházela zpětná vazba ze strany sportovců, kteří chtěli při tréninzích snížit závislost na smartphonu. Nově tak není již nutné sledovat displej iPhonu, jelikož všechny důležité informace lze kontrolovat prostřednictvím Apple Watch. Nike Training Club nabízí více než 160 druhů cvičení, které jsou logicky rozděleny do jednotlivých kategorií.

Po oznámení aktualizace mě pochopitelně zajímalo, do jaké míry se podařilo snížit závislost na připojeném iPhonu. To se povedlo pouze z poloviny, jelikož spuštění samotného cvičení je možné pouze z iPhonu. V průběhu trénování lze na hodinkách kontrolovat srdeční tep, počet spálených kalorií a celkovou dobu cvičení. Z mého pohledu se nejzásadnější vylepšení týká možnosti potvrzení o ukončení jednotlivých cviků po dosažení požadovaného počtu opakování.

Nike Training Club je velice povedená aplikace, na jejíž vývoji se podílejí profesionální atleti. Bohatá nabídka cvičení a možnost vytvoření individuálních plánů z ní činí velice zajímavý nástroj pro zlepšení fyzické kondice. Zmínit si zaslouží také propojení s nativní aplikací Zdraví a běžeckou aplikací Nike+ Run Club.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button