Novinky

Nevadí jen jablka, ale i hrušky. Apple žaluje každého, kdo v logu použije ovoce

Před nějakou dobou jsme vás informovali o sporu Applu s politickou stranou z Norska. Počítačového giganta tehdy namíchlo, že norská Pokroková strana si nechala zaregistroval logo, jehož hlavním motivem bylo jablko. Může se to zdát jako přitažené za vlasy. Apple si svá autorská práva ale zkrátka chrání všemi dostupnými prostředky. Nyní se navíc ukázalo, že výrobci iPhonů vadí kromě jablek v názvech společností a organizací také hrušky.

Zdroj: Unsplash

 

Apple totiž prokazatelně začal podnikat právní kroky proti společnosti s názvem Prepear, která má v logu hrušku. Prepear vyvíjí aplikaci, která má lidem usnadňovat přípravu jídelníčků a vyhledávat recepty.  Tedy nic, v čem by Apple měl viděl potenciálního konkurenta. Applu ale vadí, že logo hrušky, které Prepear používá, se až příliš podobá ikonickému symbolu nakousnutého jablka. Gigant se tak dožaduje toho, aby malá firma, která aplikaci provozuje, své logo změnila.

Snad se Apple příště inspiruje. Povedený koncept ukazuje, jak by mohla vypadat další generace iMacu

Zakladatelé Prepearu moc nerozumí tomu, proč jejich firma s pěti zaměstnanci začala Applu ležet v žaludku. Za právní náklady už údajně malý startup vynaložil stovky tisíc dolarů, v důsledku čehož musel propustit jednoho zaměstnance. Příběh aplikace Prepear nejspíše nebude jediný. Podle zakladatelů projektu vede Apple desítky soudních sporů s projekty, které si dovolily použít ve svém logu ovoce. Právní boj s nejbohatší společností světa si samozřejmě nemohou dovolit. Většina firem se tak musí podvolit a své logo si změnit.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close