Novinky

Norská politická strana si zaregistrovala logo s jablkem. Apple s tím má problém

Pokud zakládáte firmu a hodláte si do svého loga dát jablko, měli byste si podobný krok dobře rozmyslet. Jaké může mít toto ovoce v logu organizace následky, se mohla přesvědčit norská Pokroková strana. Jako symbol si zvolila červené jablko s písmenem F označujícím název strany v norštině. Ačkoliv ovoce není nakousnuté, Applu se tento krok vůbec nezamlouvá a snaží se docílit toho, aby norská strana začala používat jiný symbol. 

Ačkoliv se logo politického uskupení ikonickému symbolu Applu podobá jen velmi vzdáleně, podala americká společnost na norský úřad pro ochranu duševního vlastnictví námitku. Výrobce iPhonů se odvolává na vlastní ochrannou známku a na to, že lidé by si tyto dva symboly údajně mohli poplést. 

Dozvuky MWC 2019: společnost Remade přebarvuje iPhony a prodává je levněji než Apple

Strana, která se v norštině jmenuje Fremskrittspartiet si u tamního patentového úřadu logo zaregistrovala pro užití v počítačových softwarech, v digitálních médiích, na vlajkách, v hrách, na oblečení nebo pro předměty do domácnosti. Zatím není jasné, jak se seveřané k problému postaví. Apple však uvedl, že do Norska v dohledné době pošle další dokumenty, které mají dokazovat, že americká společnost je v právu. Cílem Applu je přimět norský patentový úřad k zamítnutí registrace problematického loga. Symbol jablka už ale Pokroková strana používá třeba na svých internetových stránkách. 

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button