Novinky

Dozvuky MWC 2019: společnost Remade přebarvuje iPhony a prodává je levněji než Apple

Mobile World Congress je prestižní akce věnovaná mobilních technologiím, kde vystavují klíčoví hráči z celého světa. Letos jsem měl opět to štěstí a stal se součástí výpravy redakce webu SMARTmania.cz, díky čemuž se mi dostalo možnosti navštívit klíčové konference. Při toulkách výstavištěm Fira Barcelona Gran Via jsme narazili na expozici společnosti Remade.

Remade
Remade

Tato francouzská firma nabízí repasované iPhony v barevných variantách, které byste u Applu hledali zcela marně. Na stánku byly k vidění modely od iPhonu 6 až po iPhone 7 (recenze) v malinově růžové, modré, žluté, fialové a zelené. Celkový dojem z povrchové úpravy a provedení byl naprosto srovnatelný s tím, na co jsme od Applu zvyklí.

Zástupci společnosti mi na místě prozradili, že proměna vyžaduje speciální postup, kdy se odstraní tenká vrstva hliníku a až následně přijde na řadu samotné přebarvení. V Remade aktuálně experimentují s novými výrobními postupy, které by jim měly v dohledné době umožnit také přebarvování modelů iPhone 8 (recenze) a iPhone X (recenze).

Remade
Remade

Společnost Remade nakupuje nefunkční smartphony, u nichž nahrazuje poškozené součástky a vyměňuje staré baterie za zcela nové, které splňují ty nejpřísnější kritéria jakosti. Takto upravené iPhony prodává na domácím francouzském trhu. Například iPhone 7 s 32GB úložištěm vychází na 450 Eur, což hrubým přepočtem činí 11 500 korun. To je přibližně o tisíc korun nižší cena, než za jakou lze stejný model sehnat na tuzemském trhu. Ve prospěch Remade navíc hraje možnost výběru z široké palety barevných variant. Příjemným bonusem je pak roční mezinárodní záruka.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button