Novinky

Nejpopulárnějším smartphonem roku 2016 se stal iPhone 6S

Jednoznačně znějící titulek vyplývá z výzkumu agentury IHS Markit, která porovnala dodávky více jak 350 modelů od různých výrobců. Telefony od Applu se umístily na prvních čtyřech místech. Za iPhonem 6S se nachází iPhone 7 (recenze), iPhone 7 Plus (recenze) a iPhone 6S Plus (recenze).

ihs-iphone-6s

Jablečné produkty tak naprosto převálcovaly ostatní protivníky v čele s hlavním rivalem – Samsungem. Je zajímavé, že i když byl Samsung Galaxy S7 Edge na trh uveden 12. března, to znamená 6 měsíců před iPhonem 7, přesto na svého mladšího konkurenta nabral ztrátu okolo 27 milionů dodaných kusů. Na 6. místě se umístil model z nižší střední třídy Samsung Galaxy J3 s prakticky stejnými dodávkami jako hlavní vlajková loď Samsungu.

IMG_7294

Stoupající trend akcií Applu v posledních měsících

Jediné zařízení, které bylo schopné nabourat nadvládu Applu a Samsungu bylo čínské Oppo A53. Na závěr je třeba si uvědomit, že čísla dodávek nezobrazují přesné prodeje. Je to však jistý ukazatel, který může pomoci odhalit, jak na tom daná společnost je. Sám Apple v lednu potvrdil rekordní tržby v prvním fiskálním čtvrtletí roku 2017 a stoupající akcie v posledních měsících tento fakt jen potvrzují.

iphone6s

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button