Novinky

Nejbohatší v dějinách. Jmění Jeffa Bezose se přehouplo přes 100 miliard dolarů

Jeff Bezos začal v posledních letech nebezpečně dýchat na paty největším boháčům planety. Před nedávnem se dokonce šéf největšího obchodního molochu Amazon stal vůbec nejzámožnějším člověkem ne světě. Netrvalo to však dlouho. Bill Gates si první příčku totiž nechal vzít jen na několik hodin. Nyní se však Jeff Bezos může pochlubit dalším unikátem. Díky slevovému šílenství během takzvaného černého pátku totiž jeho jmění přesáhlo částku 100 miliard dolarů. Opět je tak bezpečně nejbohatší osobností.

Tento jediný den, který je zejména v Americe považován za start předvánoční nákupní sezóny totiž, Bezosovu čistému majetku přidal 1,7 miliardy dolarů. Podobně jako byl ropný magnát John Rockefeller vůbec prvním dolarovým miliardářem, je Jeff Bezos jediným člověkem na světě, jehož bohatství se přehouplo přes magickou hranici 100 miliard dolarů. Zakladatel Amazonu podle dostupných informací vlastní 78,9 milionů akcií, které se momentálně obchodují za 1186 dolarů za kus. Vedle toho navíc Bezos vlastní podíly také v dalších projektech. Například v deníku The Washington Post nebo společnosti Blue Origin zabývající se vývojem vesmírných raket.

Zdroj 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button