Novinky

Jak nastavit iPhone s iOS 11.3, aby běžel na plný výkon

Jednou z nejpozoruhodnější funkcí včera uvolněné aktualizace iOS 11.3 je Kondice baterie. Jde o přímou reakci na nedávnou kauzu, v nímž Apple musel čelit poměrně tvrdé kritice. Před několika měsíci vyšlo najevo, že vlivem degradujícího akumulátoru dochází k záměrnému zpomalování výpočetního výkonu. Tiskové oddělení Applu se hájilo tím, že jde o funkci, která má zamezit neočekávanému vypnutí iPhonu.

Přes veškerá vysvětlování se komunitou nesla trpká pachuť a pocit, že Apple nejedná fér. Nepomohlo ani plošné zlevnění výměny baterie u autorizovaných servisů. Kalifornský výrobce se proto zavázal, že v jedné z příštích aktualizací operačního systému dovolí uživatelům manuálně ovládat škrtící klapku procesoru. Onen moment nastal v průběhu včerejšího dne, kdy byla do světa vypuštěna verze iOS 11.3.

Pokročilý správce baterie i nové Animoji. Apple vydal iOS 11.3 pro veřejnost

Možnost regulace maximálního výpočetního výkonu je k dispozici pouze u některých modelů. V tomto kontextu Apple dodává, že aktuální generace iPhonu 8, iPhonu 8 Plus (recenze) a iPhonu X (recenze) disponují naprosto odlišnou správou napájení, která s dramatickým snížením výkonu vůbec nepočítá.

Pokud vlastníte iPhone se starším akumulátorem, u něhož máte zároveň pocit, že už není tak rychlý jako dřív, s přechodem na iOS 11.3 nikterak neotálejte. Po nainstalování aktualizace přejděte do Nastavení a sekce Baterie. Na displeji klepněte na položku s názvem Kondice baterie (Beta). Následně se vám zobrazí indikátor kapacity akumulátoru vyjadřující celkovou kondici. Pokud je tato hodnota nižší než 80 %, v dolní části displeji se objeví zpráva, že stav baterie je značeně zhoršen. Při poklesu kondice pod 95 % systém zahlásí, že bylo použito řízení výkonu za účelem prodloužení výdrže. Zároveň se zpřístupní volba pro vypnutí těchto procesů, čímž iPhone přepnete do stavu, kdy takříkajíc pojede na plný plyn.

Ačkoli nová funkce v iOS 11.3 v řadě uživatelů vyvolá dojem satisfakce, je evidentní, že Apple stále věří ve výchozí přístup k řízení spotřeby. Pokud si ovšem chcete být jistí, že váš starší iPhone běží na plné obrátky, nyní máte možnost.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button