Novinky

Pokročilý správce baterie i nové Animoji. Apple vydal iOS 11.3 pro veřejnost

Tento týden byl ve znamení první letošní konference, která se odehrávala na akademické půdě chicagské univerzity. Už z počátku bylo jasné, že se celá keynote zaměří především na školství a pro širokou veřejnost tak nebude až tak atraktivní, jako obvykle. A předpoklad byl správný. Kromě nového 9,7palcového iPadu, který nyní podporuje Apple Pencil a jehož cena se zastavila na příznivé výši 8 990 Kč za 32GB variantu, se žádná „lepší informace“ neobjevila. Tedy až do teď.

Apple představil nový iPad s podporou Apple Pencil

Apple totiž před malou chvíli do světa vypustil novou aktualizaci iOS 11.3 pro všechny uživatele. Ta, kromě dalšího, přináší novou funkci Kondice baterie, která uživateli umožňuje volbu mezi maximálním výkonem a šetrnosti k akumulátoru. Inženýři z Cupertina tak reagovali na stížnosti široké veřejnosti, které vadilo, že Apple kvůli stárnutí baterie záměrně snižuje výkon svých smartphonů. Novinka se týká všech smartphonů od iPhonu 6 a výše.

V nové aktualizaci dále přibyla čtveřice Animoji. Nyní se tak díky technologii Face ID můžete proměnit například v medvěda, lva, lebku nebo draka. Další novinkou, kterou desetinná aktualizace přináší, je možnost synchronizace zpráv přes iCloud. To mimo jiné také znamená, že pokud se přihlásíte na nové zařízení, okamžitě zde uvidíte všechny vaše konverzace z minulosti. Apple tuto funkci sliboval již na loňské WWDC konferenci, jak je ale vidět, konečného provedení se dočkala až nyní.

Výraznějšího vylepšení se rovněž dočká také aplikace Zdraví. Ta nyní umožňuje přidávání lékařských zpráv z nemocnic a dalších zdravotnických zařízení. Do aplikace budou taktéž automaticky odesílány například laboratorní výsledky z nejrůznějších vyšetření. Značnou nevýhodou je ale fakt, že takto vyspělý systém bude k dispozici jen v USA. V našich končinách jsme v tomto ohledu skeptičtí, podobně asi jako se Siri v českém jazyce. Aktualizace iOS 11.3 v případě iPhonu X zabírá 714,6 MB a pokud se vám ještě sama nenabídla, můžete ji vyvolat přímo z nabídky Nastavení > Obecné > Aktualizace systému.

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button