Novinky

Nasazení Micro-LED displeje do Apple Watch údajně trápí problémy. Podle všeho to tak vážné naštěstí nebude

Apple Watch mají obecně velmi povedené displeje s výborným rozlišením a kvalitním zobrazením. Zejména Apple Watch Ultra poté nabízí bezproblémovou čitelnost i na přímém slunečním světle a opomenout nelze ani velikost samotného panelu, díky nemuž se zařízení velmi pohodlně ovládá. Vývoj jde ale samozřejmě dopředu a už několik let se spekuluje, že další generace jablečných hodinek, ať už klasické série či Watch Ultra, dostane nový zobrazovač s technologií Micro-LED. Ten by měl obecně nabídnout lepší jas, přesnost barev, vyšší energetickou účinnost a dlouhou životnost bez vypalování pixelů, což je občasný neduh u některých OLED displejů. Nyní se objevilo opět několik zpráv, jež se týkají výše zmíněn é technologie a její implementace do Apple Watch Ultra.

Apple Watch Ultra 2 displej

Společnost AMS Osram uvedla, že velký projekt spojený s micro-LED, na kterém pracovala, byl náhle zrušen zadavatelem. Bylo zároveň naznačeno, že hlavním odběratelem panelů měl být Apple. Několik zdrojů, včetně leakera Minch-Chi Kua, si tedy interpretovalo tuto zprávu tak, že to znamená pravděpodobně zrušení připravovaného micro-LED displeje v Apple Watch Ultra. Známý leaker Mark Gurman z agentury Bloomberg však vyjádřil ohledně tohoto závěru jisté pochybnosti a uvedl, že toto byl pouze jeden z dodavatelů displejů pro Apple, a že má tato kalifornská společnost ještě několik dalších. Pochybuje tedy, by Apple takto znenadání zanevřel na micro-LED, když investoval tolik úsilí do vývoje kolem těchto displejů.

Předpovědi Gurmana sice aktuálně patří mezi ty nejpřesnější, přesto nelze brát jeho tvrzení jako bernou minci, což samozřejmě není možné ani u dalších neoficiálních zdrojů. Na rozklíčování této diskuze si tedy budeme muset počkat až do přestavení nové generace Apple Watch Ultra, jejíž debut je očekáván v září letošního roku. Pokud Apple skutečně představí novou generaci displejů v některém ze svých produktů, je vcelku logické, že jako první by se mohly dočkat již zmíněné Apple Watch Ultra 3. Při změně zobrazovací technologie je totiž nejjednodušší přechod právě u nejmenších displejů.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button