Novinky

Na tohle má koule jedině Apple. Příští rok hodlá představit iPhone bez jediného konektoru

Tohle může udělat pouze opravdový trendsetter

Řada z vás s tím nebude možná souhlasit, ale trh s mobilními telefony začíná být už pěkná nuda. A hned vysvětlím proč. Pryč jsou totiž doby, kdy jsme každý rok byli svědky razantního vylepšení či vývojového skoku. Pokud se podíváme na meziroční rozdíly vlajkových modelů, většinou se změny točí kolem fotoaparátů. Stačí vedle sebe položit iPhone X, iPhone XS a iPhone 11 Pro, abyste okamžitě pochopili, kam tím mířím.

iPhone XR
Zdroj: CeskyMac.cz / autor fotografie: David Pravda

Vše navíc nasvědčuje tomu, že stejné to bude i letos. iPhone 12 sice dostane hranatější design, menší notch a zase lepší kameru, ovšem tím to celé nejspíš vadne. O něco zajímavější věci se začnou dít až příští rok, kdy Apple představí první iPhone bez jediného konektoru. S tímto poněkud šokujícím tvrzením přišel známý leaker Jon Prosser, který se už několikrát ukázal jako velmi kvalitní zdroj informací.

Příští rok se začnou dít věci

Pokud k tomu opravdu dojde, bude nesmírně zajímavé sledovat, jak se Apple vypořádá s bezdrátovým nabíjením, které je citelně pomalejší. Dalším aspektem bude obnovení zařízení při selhání iOS, během čehož je nutné iPhone připojit kabelem k počítači. Upřímně věřím tomu, že Apple si tyto a další scénáře velmi dobře ohlídá a prvním iPhonem bez konektoru odstartuje novou kapitolu mobilních zařízení.

Zdroj: Apple

Nemít na telefonu žádný konektor s sebou přinese také řadu výhod. Výrobci díky tomu snadněji utěsní svá zařízení, díky čemuž budou odolnější nejen vůči vniknutí tekutin. S ústupem Lightning portu vymizí i poruchy spojené s nefunkčním konektorem a problémy s polámanými kabely. Uspořené místo uvnitř smartphonu pak inženýři mohou využít podle svého, třeba k osazení akumulátorem s větší kapacitou. Jednoduše řečeno, iPhone bez konektoru přinese řadu výhod, které převáží těch pár negativ. S jistotou lze také očekávat, že Apple začnou následovat také ostatní výrobci, čímž se mobilní zařízení obecně přesunou do další etapy, v níž už kabely nebudou mít žádné místo.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close