Novinky

iPhone 12 zná svou cenu i parametry: masivnější zdražování 5G nepřinese

Mnozí z nás si jistě vzpomenou na povyk, který v roce 2017 vyvolal tehdy čerstvě představený iPhone X. Že Apple chystá telefon se zcela novým designem a minimálními rámečky, jsme věděli. Mnoho potenciálních zájemců ovšem překvapila cena. Novinka totiž startovala na částce 999 dolarů, respektive 30 tisíc korun v našich končinách. To byla i na poměry Applu poměrně troufalá cena. Nyní by se historie mohla částečně opakovat.

Apple totiž s největší pravděpodobností v září představí iPhone, jež bude schopen přijímat signál 5G. Asijští soupeři Samsung a Huawei už 5G smartphony prodávají. Oba se přitom nebáli navýšit prodejní cenu svých výtvorů. Nyní to vypadá, že k velmi podobnému kroku přistoupí také Apple, i když velmi opatrně. Změna cenové politiky by ale nemusela být nijak drastická. Zdroje obeznámené s děním ve společnosti hovoří o tom, že Apple hodlá zvýšit cenu pouze jednoho modelu. Nepůjde přitom o ten nejdražší v nabídce.

Apple myslí na lidi s rouškou. Odemknout iPhone s Face ID bude jednodušší

iPhone 12 (mini)

Aktuálně to vypadá, že Apple na podzim plánuje představení hned čtveřice nových smartphonů. Pojďme se podívat, jaké by mohly být jejich americké startovací ceny. Úplnou novinkou bude iPhone s 5,4palcovým displejem, hliníkovým tělem, dvojitým snímačem zadního foťáku a OLED displejem. Díky absenci Face ID by mohl mít menší notch. Po letech se tak dočkáme nového designového řešení. Srdcem přístroje bude procesor A14 Bionic a také bude podporovat 5G. Cena by mohla startovat na částce 649 dolarů.

iPhone 12 (Plus/Max)

Také v případě tohoto iPhonu zatím není zcela jasné, jaký název ponese. Mohlo by ale jít o faktického nástupce iPhonu 11. Půjde o smartphone s 6,1palcovým displejem, OLED displejem a procesorem A14 Bionic. Také tento model by měl mít menší notch. Cena na území Spojených států by mohla startovat na 749 dolarech. To je o 50 dolarů více než u aktuálního iPhonu 11.

iPhone 12 Pro (Max)

Vrcholem nabídky bude opět iPhone 12 Pro. Na rozdíl od současné generace by měl mít o něco větší displej o velikosti 6,1 palce. Apple údajně dokázal zmenšit notch a také o něco zúžit i rámečky kolem obrazovky. Kamera bude podobná tomu, co jsme viděli i nového iPadu Pro. Trojitý snímač bude i zde doplněný také lidarem. I přes přítomnost 5G a vetší obrazovce, by cena měla zůstat stejná. Tento iPhone tedy odstartuje na částce 999 dolarů. Opět v nabídce najdeme také větší model Max. Nabídne obrovský 6,7palcový displej a jeho cena bude začínat na 1099 dolarech.

Zdroj: Phonearena
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close