Novinky

Apple myslí na lidi s rouškou. Odemknout iPhone s Face ID bude jednodušší

Každý obyvatel nejen Česka, který vlastní iPhone X nebo novější, tuhle situaci jistě dobře zná. Vytáhne svůj telefon z kapsy, Face ID ale přes roušku není schopno naskenovat obličej a odemknout telefon, a tak musí nesčetněkrát za den otevírat telefon pomocí bezpečnostního kódu. Není se čemu divit, že někteří lidé i přes vysoké riziko zabezpečení iPhonu zcela deaktivovali. Nová aktualizace operačního systému iOS ovšem ukazuje, že Apple na své uživatele s rouškami myslí. Odemknutí telefonu s touto bariérou totiž hodlá usnadnit.

Veřejnost dostala možnost testovat beta verzi iOS 13.5, která přináší jednu nesmírně aktuální novinku. Pokud snímač Face ID zaznamená, že majitel telefonu má nasazenou roušku, zobrazí pole, do kterého může uživatel zadat bezpečností kód. Tato povinnost tedy neodpadá, ale odemčení je přece jen o něco jednodušší a rychlejší. Kód lze totiž zadal pohodlněji a není potřeba čekat na nezdařilý pokus o odemčení obličejem.

Nepříjemná chyba v macOS: fotky zabírají mnohem více místa, než je nutné

Úroveň zabezpečení tedy zůstává stejná. Majitel stále musí zadat kód. Je zřejmé, že Apple svým zařízením nechce umožnit odemknout telefon pouze na základě skenu vrchní části obličeje. Pravděpodobné by se nejednalo o dostatečně bezpečné řešení. Apple navíc musel problém vyřešit velmi rychle. Pokud se ukáže, že roušky z našich obličejů jen tak nezmizí, je možné, že Apple zapracuje na zdokonalení Face ID, aby telefon bezpečně odemklo pouze na základě skenu obličeje s rouškou.

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button