AktualityNovinky

Na světě existuje místo, kde za iPhone 6 zaplatíte milion korun

Produkty Apple rozhodně nepatří mezi dostupné zboží, ovšem v některých částech světě patří mezi naprosto nedosažitelný luxus. Konkrétně se jedná o jihoamerickou Venezuelu, kde aktuální iPhone 6 vychází na neuvěřitelných 47 678 USD (zhruba 1 200 000 Kč). Ne, opravdu jsme se nepřepsali a ani se nejedná o aprílový žert.

Dragon-Falls-VenezuelaVe Venezuele se nachází jedny z nejkrásnějších a nejvyšších vodopádů na světě (Dragon Falls)

Podle vyjádření agentury Bloomberg je v této oblasti jedním z nejčastějších trestných činů krádež mobilního telefonu. Loupeže tu jsou na denním pořádku a telefony se tu ztrácejí doslova jako na běžícím pásu. Pouze dva obchody v celé zemi mají to štěstí a nabízí nové iPhony, nicméně podle dosavadní situace se bude zřejmě jednat o skladové „ležáky“. Z jistého pohledu se jedná o groteskní stav, jenž má na starosti zdejší politická situace a nepochopitelně vysoká míra inflace. Nám proto nezbývá než doufat, že česká vláda je mnohem schopnější a k podobnému stavu se snad nikdy nedopracujeme.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button