Novinky

Na nový iMac si ještě chvíli počkáme. Apple musel odsunout jarní premiéru kvůli dostupnosti klíčové součástky

Ještě nedávno některé zvěsti naznačovaly, že by Apple mohl představit nový iMac již letos na jaře. Nejnovější zprávy ovšem uvádí, že tato novinka nabrala zpoždění. S tímto tvrzením přišel analytik Ross Young z Display Supply Chain Consultants, který se v minulosti již několikrát ukázal jako velmi spolehlivý zdroj.

Chystaný iMac (Pro?) má nabídnout 27“ displej s mini-LED technologií. V porovnání s iPad Pro či novým MacBook Pro má panel iMacu disponovat menším počtem individuálně ovládaných zón pro regulaci jasu a kontrastu. Je ovšem potěšující, že nový iMac dostane podporou ProMotion, respektive schopnost dynamicky měnit obnovovací frekvenci panelu.

Foto: Unsplash (autor: Jay Wennington)

Za zpožděním údajně stojí problémy s dodávkami mini-LED displejů. Dodavatelé pravděpodobně nestíhají vyrábět displeje v takovém množství, jaké si Apple představoval. Ross Young ve své zprávě dále uvádí, že oficiální debut byl vlivem této situace odložen, přičemž současný scénář počítá s premiérou v průběhu letních měsíců. Zároveň však nevylučuje, že může dojít ještě k dalšímu přesunutí na poslední čtvrtletí letošního roku.

Pokud jde o hardwarovou výbavu, ta by měla zahrnovat stejné čipsety, jaké Apple používá u aktuální řada MacBook Pro. Uživatelé si tedy budou moci vybrat mezi procesory M1 Pro a M1 Max. Design bude údajně podobný současnému 24“ iMacu. 

Ačkoli jde o neoficiální informace, úvaha o odložení nového iMacu dává v jistém ohledu smysl. Producenti mini-LED displejů se totiž potýkají s extrémní poptávkou, na kterou jim chybí kapacita.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button