Novinky

Mobilní připojení vládne světu. Za poslední rok došlo k nárůstu rychlosti o 39 procent

Rychlost internetu. Z největší pravděpodobností jej každý alespoň jednou v životě řešil. Na internetu najdeme spousty nástrojů pro měření rychlosti připojení, jen jeden z nich ale vystupuje nad všechny ostatní. Speedtest. Společnost Ookla, pod kterou Speedtest spadá má v tomto odvětví již několik let neotřesitelnou pozici a své služby i nadále rozšiřuje.

Celosvětové zhodnocení rychlosti internetu

Minulý rok například spustila stránku Speedtest Global Index, která monitoruje rychlost připojení jednotlivých států po celém světě. Díky tomu nyní přichází se zajímavými údaji. Za posledních 12 měsíců se rychlost přenosu dat celosvětově zvýšila o 30,1 procent. Rychlost mobilního připojení v průměru vzrostlo o 38,9 procent. Zajímavý je také fakt, že 119 zemí světa má aktuálně přístup k rychlejšímu mobilnímu připojení, než je jeho celosvětový průměr – 20,28 Mbs.

Laos si v rychlosti mobilního připojení tento rok výrazně polepšil

Mezi země, které zaznamenaly největší nárůst rychlosti internetu v mobilu za poslední rok, patří Laos. Stát ve vnitrozemí Asie si polepšil o neuvěřitelných 249,5 procent. Ne tak moc, ale polepšili si i ostatní země jako Vietnam, Trinidad a Tobago, Hongkong nebo Libanon. V některých místech naší planety ale došlo i k opačnému efektu. Například Portoriko ztratilo oproti loňskému roku 39,8 procent své původní rychlosti. Může za to především hurikán Maria, který ostrov v září zasáhl a zničil velkou část původní infrastruktury.

Zpustošené Portoriko je opět ve spojení se světem. Hlavní dík patří obrovským balónům

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button